۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن

5 قدم برای اخذ ویزای شینگن

۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن : در مقاله ای که تحت عنوان « مراحل اخذ ویزای شینگن » داشتیم بیان شد که می توان با تقسیم بندی روند اخذ ویزای شینگن به مراحلی کوچکتر با سهولت بیشتر و در زمان کوتاهتری به خواسته خود برسیم ، چرا که بعضی از این مراحل با یکدیگر همپوشانی داشته و می توانستیم به انجام موازی آن ها در کنار هم به جای پیشبرد متوالی آن ها ، سریعتر به خواسته خود برسیم .

در همین رابطه عرضه داشتیم که تعیین هدف سفر که نوع ویزا را مشخص می کند نخستین گام دریافت این مجوز ورود به اروپاست . پس از اینکه نوع سفر مشخص شد باید درگاه ورودی و کشورهایی که قرار است در آن ها وقت بگذرانیم را نیز اعلام کنیم .

مراحل مقدماتی ۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن

با مشخص شدن این دو عامل که عملاً در کنار یکدیگر انجام شده و وقت زیادی هم از ما نمی گیرد نوبت به انتخاب زمان دقیق ارائه درخواست برای حضور در سفارتخانه مقصد و صدور ویزاست . می دانیم که با توجه به زمانی که برای قرار ملاقات درخواست داده تا لحظه ای که ویزا به عنوان برچسبی در پاسپورت شما قرار می گیرد زمان متغیری از یک هفته تا چند ماه طول می کشد .

در نتیجه بنا بر این شد که با توجه به موعد ۳ الی ۶ ماهه ای که افراد برای استفاده از ویزای شینگن خود در خاک اروپا دارند ، این زمان نه خیلی دور باشد و نه خیلی نزدیک که در کنار عدم سوخت شدن این فرصت ، بواسطه عدم آماده شدن روادید هزینه های پرداخت شده در این راه از بین نروند .

در ادامه این مطلب گفته شد که با دریافت و پر کردن فرم موجود در درگاه های اینترنتی سفارتخانه ها و ارائه آن در روز مصاحبه حضوری نیم از راه سفر به اروپا طی شده است ، صد البته نیمه کم چالش تر .

جمع آوری مدارک

اگرچه در راه تحقق یک هدف همه مراحل آن حائز اهمیت بوده و اگر قدم های ساده اولیه نباشند ، مقدمات شروع مراحل بعدی نیز فراهم نمی شود ؛ اما می توان گفت که این بخش از ۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن به تنهایی به اندازه همه مراحل دیگر سخت بوده ، بیشترین زمان را از متقاضی گرفته و مستلزم داشتن پیشنیازهای فراوانی می باشد .

با صرف نظر از ریز مدارک مورد نیاز که در یادداشت های دیگر به آن پرداخته ایم باید گفت که ارائه مدارک شناسایی به همراه عکس پرسنلی ، بیمه سفر ، گواهی رزرو هتل ، اطلاعات رفت و برگشت که در بلیط هواپیما مشخص شده است ، ارائه مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی به منظور اثبات عدم در راه ماندگی بواسطه بی پولی ، اثبات وابستگی مالی یا عاطفی به کشور خود و عدم ماندگاری در کشور مقصد از جمله مهمترین سرشاخه های اصلی مدارک می باشد .

شرکت در مصاحبه حضوری

با جمع آوری مدارک مورد نیاز ۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن ، سرانجام موعد شرکت در مصاحبه حضوری که ماه ها پیش درخواست آن را داده بودید فرا می‌رسد . در این نشست که در محل سفارت میزبان برگزار می شود ، فردی که به فارسی با شما صحبت می کند مدارک جمع آوری شده به انضمام هزینه رسیدگی به درخواستتان را دریافت کرده و در کنار اطلاعات مکتوبی که وضعیت عمومی متقاضی سفر به اروپا را مشخص می کند ، به بررسی ویژگی های ظاهری ، شخصیتی و غیر قابل استخراج از دل متون تحویل داده شده می پردازد .

در همین رابطه فرد مصاحبه کننده به طرح سوالاتی ساده در خصوص هدف از سفر ، مدت زمان مورد نظر متقاضی برای حضور در اروپا ، محل استقرار وی و جزئیاتی که پاسخ های دشواری ندارند مسافر احتمالی اروپا را مورد سنجش قرار می دهد . ناگفته نماند که در این مصاحبه ها ارائه پاسخ هایی صریح ، ساده و حقیقی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیازی به کتمان برخی حقایق از ترس اثرگذاری منفی در روند اخذ ویزای شینگن نیست .

انتظار برای صدور ویزا

تا اینجای کار هرکاری که از دست ما در راه اخذ روادید شینگن برمی آمده است انجام شده است ، در نتیجه اینکه با پایان یافتن این جلسه ۲ الی ۴ هفته باید به انتظار بنشینیم تا پاسخ این درخواست ابلاغ شود .

بدیهیست که با صدور این ویزا امکان سفر به اروپا فراهم می شود ، با این حال نباید از احتمال رد شدن این درخواست نیز غافل شد . در صورتی که این درخواست بنا به دلایلی رد شود ، علت آن نیز ذکر می شود ، لذا می توان به دفع آن ها پس از مدتی مجدداً برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرد .

در صورتی که مسأله پیچیده تر از این بوده ، توان یا تمایل پیشبرد امور بشخصه وجود نداشته یا نیازمند تجربه ای بیش از دانسته های یک مسافر عادی بودید ، مجموعه هایی از قبیل متین ویزا وجود دارند که می توانند بنا به توانایی های خود به تحقق ۵ قدم برای اخذ ویزای شینگن و رفع گره های موجود در کار بپردازند .

در چنین شرایطی برقراری یک تماس ساده می تواند به مثابه شروع یک همکاری و تسهیل اخذ ویزای حوزه شینگن بوده و بدین ترتیب حتی اگر درخواست پیشین ریجکت شده باشد ، به رفع آن پرداخته شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *