چگونه ویزای شینگن بگیرم

چگونه ویزای شینگن بگیرم

چگونه ویزای شینگن بگیرم : با گردش در سایت ها ، وبلاگ ها یا حساب هایی در شبکات اجتماعی که به نحوی با امور گردشگری و مهاجرت در ارتباطند ، سوال هایی عموماً مشابه مشاهده می کنیم که یکی از آن ها پیرامون این مطلب است که ” چگونه ویزای شینگن بگیرم ! ” .

در همین رابطه کمبود اطلاعات و فقدان منابع مطلّع در خصوص این مطلب معضلی نیست که عموم مخاطبین با آن دست به گریبانند ، بلکه حجم زیاد اطلاعاتی که به یکباره ارائه شده و گاه ضد و نقیضند سبب می شود تا نتوانند پاسخ صحیح و روشنی برای اینکه چگونه ویزای شینگن بگیرند پیدا کنند ، لذا بر آن شدیم تا در این مقاله در خصوص نحوه اخذ این گونه روادید مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم .

چگونه ویزای شینگن بگیرم

اخذ ویزای شینگن به عنوان عاملی ضروری برای ورود به بخش هایی از اروپا ، به طور کلی مستلزم داشتن سه ویژگی کلی و اثبات آن هاست که جمله مدارک درخواستی و اجباری از سوی کشورهای عضو این پیمان ، عملاً در راستای آنهاست .

  1. آیا رفتار و منش شما با فرهنگ اروپا همخوانی داشته و می توانید بدون ایجاد مشکل برای خود و دیگران مدتی را در آنجا بگذرانید ؟
  2. آیا با ورود به این منطقه و پس از اتمام دوره مجاز اقامتتان به کشور خود باز می گردید ؟
  3. آیا استطاعت مالی برای حضور در اروپا و تخصیص بودجه ای قابل توجه درکشورهای حوزه مورد نظر را دارید ؟

به طور کلی اگر با دلایل مستند و ارائه مدرک می توانید به سوالات فوق پاسخ هایی قابل قبول بدهید ، پس شما سزاوار دریافت ویزای شینگن هستید ، اما این مدارک چه چیزهایی می باشد !

این مدارک که در حقیقت بند بند نیازمندی های درج شده در فرم اخذ ویزای شینگن است ، گاه به صورت ویژه در خصوص یکی از این موارد به کار می آید و گاه ممکن است به دو یا چند سوال پاسخ دهد .

یک مثال ساده

به عنوان مثال زمانی که سابقه ای از سفرهایی که پیش از این به کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی داشته اید از شما طلب می کنند ، در آنِ واحد هم به این مطلب می پردازند که شما در مدت حضورتان در کشوری خارجی دردسر بزرگی ایجاد نکرده اید ، هم به این مطلب می رسند که چنانچه قصد ماندگاری در یکی از کشورهای پیشرفته را داشتید در همین سفرها آن را عملی می کردید و هم درمی یابند که چنانچه سرمایه لازم برای سفری خارجی را نداشتید دست به یک ماجراجویی مجدد نمی زدید .

به عنوان مثالی دیگر زمانی که از شما گردش حساب ، میزان موجودی آن ، سند یک ملک ارزنده یا گواهی اشتغال به کاری پردرآمد را ارائه می دهید ، این پیغام را به کارمندان سفارتخانه و در لایه های بالاتر مسئولین پذیرش گردشگران خارجی را می دهید که اولاً این دارایی گرانبها یا جایگاهی شغلی که منبع درآمد شماست بهانه ای برای بازگشت شما بوده و بدین ترتیب عدم بازگشتتان به کشور خود توجیهی منطقی ندارد و ثانیاً چنانچه در سفر با مشکلات مالی روبرو شده و اصطلاحاً در راه بمانید ، بواسطه این دارایی ها یا حسابی که حاوی حداقل مبلغی برای بازگشت شماست می توانید بدون قرض گرفتن ( یا سرقت پول از نگاه منفی گرایانه افسر اقامت ) به سفرتان ادامه یا آن را پایان دهید .

تأثیر دعوت نامه در کیفیت سفر

جالب است بدانید که وجود خانواده در وطن به عنوان بهانه ای برای بازگشت ، به اعطای ویزای شینگن به شما کمک می کند ، این در حالیست که در نقطه مقابل ، وجود همه آن ها در اروپا و فقدان اقوام درجه یک در کشور مبداً شبهه عدم بازگشت فرد را افزایش می دهد که استثنائاً عاملی منفی محسوب می شود .

گفتنیست که وجود دعوتنامه به این دلیل مفید فایده می باشد که فرد میزبان با تعهد اینکه همه مخارج مهمان خود را تقبل کرده ، محل اقامتش را تأمین و تضمین می کند ، رفتارهای او را کنترل کرده و نهایتاً با اتمام دوره مجاز اقامت او ، وی را راهی کشورش می کند او را به سوی خود فرا می خواند .

در پایان جای دارد به این نکته هم اشاره کنیم که برخی از قوانین لازم الاجرا در پاسخ به این سوال که چگونه ویزای شینگن بگیرم نیز به هیچ یک از سه مورد فوق مستقیماً ارتباطی نداشته اما رابطه ای منطقی در اعمال آن ها وجود دارد .

مثلاً اینکه گفته می شود کمتر از شش ماه تا اتمام اعتبار یک پاسپورت باقی نمانده یا حداقل دو صفحه خالی داشته باشد شاید به این دلیل است که چنانچه سفر فردی در مدت زمان مجازش افزایش یافته یا بخواهد بیش از دو کشور را ببیند ، پاسپورتش محدودیتی برای وی به وجود نیاورده و برنامه های سفرش را خراب نکند ، قوانینی که اتفاقاً سودشان به خود مسافر نیز بازمی گردد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *