پیکاپ پاسپورت کانادا

پیکاپ-پاسپورت-کانادا

پیکاپ پاسپورت کانادا

پیکاپ پاسپورت کانادا به مجموعه اقداماتی گفته می شود که توسط افراد مورد اعتماد یا شرکت های فعال در این زمینه صورت می گیرد تا ویزای این کشور را برای افراد متقاضی آن دریافت کنند ، البته این شرکت ها به تهیه ویزای شینگن و ویزای شینگن فوری نیز اقدام می کنند و پیکاپ پاسپورت تنها یکی از خدمات آن ها است .

پیکاپ پاسپورت کانادا

همان طور که می دانید کانادا در زمره کشور هایی است که طی چند سال اخیر به دلیل روابط دیپلماتیک خود ، سفارتش در ایران به حالت تعلیق درآمده است و افراد ساکن در ایران را که متقاضی سفر به این کشور هستند در دریافت ویزا و پیکاپ پاسپورت کانادا با مشکلاتی روبرو کرده است . دریافت ویزای کانادا در ایران امکان پذیر نیست ، به همین خاطر افراد باید به کشوری مراجعه کنند که سفارت یا کنسولگری این کشور در آن وجود داشته باشد . برای یک ایرانی نزدیک ترین کنسولگری کانادا درکشورهایی چون ترکیه ، ارمنستان و دبی وجود دارد که در همسایگی ایران واقع‌شده‌اند و برای سفر به آن ها با مشکلات کمتری نسبت به سایر کشور ها که در فاصله دورتری از ایران قرار دارند روبرو خواهند شد .

پیکاپ پاسپورت کانادا و دریافت ویزا در حالت عادی

پیکاپ-پاسپورت-کانادا-و-دریافت-ویزا-در-حالت-عادی

شما به عنوان یک مسافر یا گردشگر به هر کشوری که بخواهید سفر کنید ، چه آن کشور در داخل خاک ایران سفارتخانه داشته یا نداشته باشد ، باید مراحل اداری را طی کرده و انجام این امور جزئی جدایی ناپذیر از آن خواهد بود . البته تفاوتی جزئی در مورد برخی از کشور های فاقد سفارتخانه در ایران نیز وجود دارد و آن این است که شما باید هزینه های سفر های اضافه به کشوری ثانویه را نیز به مخارج دریافت ویزای خود اضافه کنید . مواردی چون خرید بلیط رفت و برگشت ، اقامت در هتل ، مخارج جابجایی درون شهر و هزینه فرصت زمان حضور شما در این کشور از این دست هزینه ها هستند . شاید دو هزینه اول برای شما قابل چشم پوشی باشد ، ولی قطعاً هزینه فرصت اختصاص وقت شما به این کار درست زمانی که در بحبوحه تهیه مقدمات سفر هستید ، یا انجام فعالیت های شغلی خود درون کشور در نبود تان با مشکلاتی روبرو می شود به هیچ وجه قابل چشم پوشی نبوده و برای شما هزینه بر خواهد بود ، به همین خاطر شرکت ها و افراد فعال در این زمینه سعی کرده اند تا با ارائه خدمات خود بتوانند بخش قابل توجهی از این هزینه ها را تا حدود زیادی کاهش دهند .

پیکاپ پاسپورت کانادا و مراحل آن

شما در وهله اول و به منظور دریافت ویزا باید درخواست خود را از طریق اینترنتی در سایت سفارت آمریکا ثبت کنید و در مرحله بعد با مشخص نمودن محل حضور خود برای تحویل مدارک ، کشور مقصد خود را برای انجام امور اداری انتخاب کنید . البته این شیوه تنها روش دریافت ویزا نبوده و فرد با مراجعه حضوری نیز می تواند تمامی این مراحل را انجام دهد ، ولی با این حال مزیت روش اینترنتی در این است که وی می تواند در تمامی مراحل دریافت ویزا بدون مراجعه به کنسولگری روند پیگیری پرونده خود را به صورت آنلاین مشاهده کند ؛ بعلاوه زمانی که شخص قبل از انجام مراحل انگشت نگاری از این طریق ثبت نام می کند ، در مراجعه به کنسولگری بیشتر وقت خود را به سایر مراحل اختصاص می دهد و فرصت بیشتری در اختیار دارد تا در صورت بروز مشکل در تحویل مدارک بتواند آن ها را رفع و رجوع کند و از این طریق هزینه یک روز اقامت اضافی در کشور ثانویه را نیز پرداخت نکند . بعد از ثبت نام اینترنتی شما باید مدارک درخواستی کنسولگری را به صورت کامل ارائه دهید . در این مرحله در صورتی که فرد به صورت خانوادگی قصد سفر داشته باشد ، باید کلیه همراهان خود را نیز با خود به کنسولگری ببرد . بعد از اتمام مراحل انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به کشور خود بازگردید و منتظر دریافت ایمیل تأییدیه از سوی کنسولگری باشید . در صورت قبول درخواست شما کنسولگری طی ایمیلی آن را به شما اعلام خواهد کرد ، حتی اگر درخواست شما رد شده باشد دلایل مردود اعلام شدن نیز در این ایمیل به صورت کلی ذکر خواهد شد . حال درست زمانی است که باید شما با در دست داشتن پاسپورت خود یا همراهان به کشور ثانویه به منظور الصاق ویزا به آن مراجعه کنید . مطابق با قوانین کشور کانادا حضور خود فرد یا همراهان وی در این مرحله الزامی نبوده و او می تواند با اعطای وکالت قانونی به فرد دیگری جهت دریافت ویزا اقدام کند . این شیوه دریافت ویزا پیکاپ پاسپورت نام دارد و از این طریق باعث شده تا هزینه‌های متقاضیان سفر تا حدود زیادی کاهش پیدا کند ، چرا که شرکت‌ها و افرادی که به این کار مشغول هستند به دلیل تجربه ی زیاد در این امر ، دریافت ویزا را در مدت زمان کمتری انجام می دهند . در بیشتر موارد پاسپورت ها توسط این شرکت ها در طول یک هفته جمع‌آوری می‌شود و در روزهای آخر هفته توسط پرواز های توریستی به کشور مورد نظر و تنها توسط یک نفر منتقل شده تا وی با مراجعه به سفارت ویزای آن ها را دریافت کند و اگر روند کار به خوبی پیش رود او می تواند نهایتاً در یک روز بعد ویزا را در خاک ایران به شما تحویل دهد .

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت کانادا

مدارک-مورد-نیاز-برای-پیکاپ-پاسپورت-کانادا

 بسته به اینکه شما چه نوع پیکاپ پاسپورت کانادا را دریافت کنید مدارک درخواستی از شما متفاوت خواهد بود .

مدارک مورد نیاز برای ویزای مهاجرتی و پیکاپ پاسپورت کانادا

  • پرینت ایمیل سفارت
  • پاسپورت های امضاء شده و معتبر
  • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید (درج تاریخ ، آدرس ، و شماره عکاسی در آن الزامی است)
  • تکمیل صفحات آخر ایمیل ارسالی سفارت
  • شناسنامه، کارت ملی، مدارک دال بر توان مالی ، پرینت سه ماه آخر گردش حساب بانکی ، ارائه اصل دعوتنامه ، ارائه بیمه نامه در طول سفر به همراه رونوشت از تمامی صفحات آن ها و ترجمه

مدارک ویزای غیر مهاجرتی

  • پاسپورت امضا شده
  • پرینت ایمیل سفارت
  • فرم وکالت نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *