ویزای کانادا

ویزای-کانادا

ویزای کانادا یکی از مدارکی است که افراد متقاضی سفر به این کشور در ایران باید آن را تهیه کنند ، چرا که کانادا برخلاف سایر کشور هایی که دارای روایط مناسب سیاسی با ایران هستند ، این شرایط بر آن حاکم نیست و شما به مجوز  ورود به این کشور نیاز خواهید داشت .

ویزای کانادا

کشور کانادا یکی از مناسب ترین مناطق برای اموری از جمله داشتن شغل مناسب و  تحصیل در دانشگاهی معتبر می باشد ، چرا که از لحاظ وسعت در رتبه دوم بعد از کشور روسیه قرار دارد ، به علاوه با ده استان و سه ایالت و سرزمینی وسیع تنها چیزی در حدود ۳۳ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است ، به همین خاطر می تواند یکی از بهترین مکان ها برای داشتن اقامت دائم  و موقت  نیز باشد . به  خاطر حجم بالای تقاضا برای اقامت یا سفر در این کشور آن ها مقررات سخت‌گیرانه‌ای را برای ورود هر فرد خارجی وضع کرده اند ، ولی با این وجود در صورتی که شما با مراحل اخذ ویزا در این کشور آشنا شده و آن ها را به دقت انجام دهید ، دریافت ویژه کانادا نیز کار چندان دشواری نخواهد بود . برای دریافت ویزا شما می توانید از شرکت هایی که خدمات ویزای شینگن و ویزای شینگن فوری را نیز ارائه می دهند کمک بگیرید .

دریافت ویزای کانادا برای افراد ساکن در ایران به علت نبود سفارت این کشور در داخل کمی متفاوت از سایر کشورها خواهد بود . سفارت کانادا در ایران به کلی تعطیل شده و کلیه فعالیت های آن به حالت تعلیق درآمده است ، در نتیجه افراد متقاضی سفر به کانادا برای دریافت ویزای آن مجبور می شوند تا از طریق نمایندگی قانونی یا خود به تنهایی با مراجعه به کنسولگری های کانادا در کشورهای همسایه همچون ترکیه یا دبی مراجعه و مراحل دریافت ویزا را طی کنند .

به عنوان یک فرد متقاضی شما باید در ابتدا با انواع ویزای کانادا آشنا شوید تا بتوانید ویزای مناسب برای سفر خود را انتخاب کنید . این کشور برای متقاضیان سفر به خود تنها ۴ نوع روادید را صادر می کند ، ویزای توریستی ، اقامت دائم ، تحصیلی ، کار و ترانزیت .

Visitor Visa یا ویزای توریستی

همان طور که از نام این ویزا مشخص است تنها به منظور اهداف توریستی صادر می شود ، از این ویزا با نام روادید ۵ ساله نیز یاد می کنند ، چرا که مدت زمان استفاده از آن تنها ۵ سال می باشد . افرادی که این ویزا را اخذ کنند می توانند تا زمان اعتبار آن در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک این کشور شوند و هر بار تا شش ماه در آن اقامت داشته باشند . بعد از اتمام دوره زمانی شش ماهه آن ها باید از کشور کانادا حتی برای چند ساعت خارج شده و دوباره می توانند به این کشور ورود کرده و اقامت آن ها تا ۶ ماه آینده بلامانع خواهد بود .

کانادا و ویزای تحصیلی

این کشور یکی از بهترین مقاصد برای کسانی که به دنبال طی کردن مدارج تحصیلی مختلف هستند چرا که نظام آموزشی در این کشور عمدتاً به صورت دولتی اداره می شود و مجهز و قانونمند است . با این وجود کانادا از سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال نیز بهره می گیرد ، بنابراین می توان گفت که سیستم آموزشی در سراسر آن یکپارچه است . تخصیص سالانه ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور به نظام آموزشی حاکی از این است که کانادا بخش اعظمی از بودجه خود را در بخش آموزش سرمایه‌گذاری می‌کند و همین امر باعث شده تا این بخش از کیفیت بالایی در بین سایر کشورهای توسعه یافته برخوردار باشد .

ویزای دانش آموزی در کانادا

تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا از ۵ سالگی شروع می شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد . سطوح تحصیلی در این کشور از سطح ۱ آغاز شده و در سطح ۱۲ به پایان می رسد . جالب توجه است که پیش دبستانی در کانادا نیز جزئی از تحصیلات دوره ابتدایی است . بر اساس قوانین این کشور دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی باید سالانه چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار پرداخت کنند و پر واضح است که هزینه تحصیل در مدارس خصوصی نیز به مراتب بالاتر است .

کشور کانادا و ویزای دانشجویی

تحصیلات در مقاطع بالاتر در این کشور بعد از اتمام دوران دبیرستان آغاز شده و تا مقاطع بالاتر ادامه می یابد . مدارک اخذ شده از نظام آموزشی کانادا در تحصیلات تکمیلی معتبر بوده و پس از معادل سازی در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود . البته باید گفت که به دلیل نیاز شدید بازار کار این کشور به نیروی جوان و متخصص بسیاری از افراد در کانادا ترجیح می دهند تا دوره های کوتاه مدت را در مؤسسات فنی یا کالج های دانشگاهی طی کنند و هرچه سریع‌تر جذب بازار کار شوند .

ویزای کانادا و روادید کار

 • ویزای کار این کشور تنها برای آن دسته از فعالیت هایی صادر می‌شود که برای توسعه اقتصادی و رشد این کشور مفید و ارزشمند باشد
 • برای دریافت مجوز نیاز به شرکت یا کارفرمایی دارید که شهروند یا مقیم این کشور باشد
 • ویزای کار از سوی اداره مهاجرت کانادا به صورت موقت صادر می‌شود که می توان آن را نیز تمدید کرد
 • تأییدیه اداره منابع انسانی و توسعه کانادا مبنی بر عدم اثرات منفی فعالیت شما بر اقتصاد این کشور لازم و ضروری است
 • برای دریافت تأییدیه کار باید آگهی شغل مورد نظر به مدت ۳۰ روز در چند منطقه مختلف کانادا پخش شود . در صورتی که در این مدت شهروندان آمریکایی یا کسانی که اقامت دائم آن را دارند برای شغل مورد نظر مناسب تشخیص داده شوند درخواست فرد متقاضی برای دریافت مجوز کار رد خواهد شد
 • البته دانشجویانی که با همسر خود به این کشور سفر می کنند ، می توانند در طول مدت اقامت خود ویزای کار را نیز دریافت کنند . درخواست این نوع ویزا می تواند هم زمان با درخواست ویزای تحصیلی یا بعد از آن برای یکی از زوجین انجام گیرد

ویزای ترانزیت

این ویزا مخصوص افرادی که قصد اقامت دائم در این کشور را ندارند و تنها می خواهند از آن عبور کنند ، همچنین افرادی که مدت اقامت آن ها کمتر از ۴۸ ساعت است نیز باید آن را دریافت کنند .

ویزای کانادا و اقامت دائم

ویزای-کانادا-و-اقامت-دائم

همان طور که از نام این ویزا مشخص است ، تنها به منظور اقامت دائم صادر می شود و افراد باید حداقل یکی از شرایط لازم به منظور دریافت آن را داشته باشند .

 • زندگی کردن یکی از اعضای خانواده در کانادا
 • داشتن پیشنهاد کار از طرف یک شرکت کانادایی
 • داشتن مهارت فنی یا تحصیلی در زمینه ای که کشور کانادا در آن ها با کمبود نیرو مواجه است
 • تمایل نشان دادن به سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور
 • داشتن هدفی نو به منظور شروع یک کسب و کار
 • نیروی فعال کار در یکی از زمینه های کشاورزی ، ورزشی یا فرهنگی

همواره وجود ویژگی های خوب و مثبت عاملی در جاذبه و کشش به سمت پدیده های مختلف است . به عنوان مثال تیم فوتبالی که در یک شهر از رقبای خود قویتر است (نه به صورت تاکیدی و حتمی) ، معمولاً دارای طرفداران بیشتری می باشد  ، خودرویی که ارزان و کم مصرف بوده خریداران پرشماری دارد ، گوشی تلفن همراهی که کارایی خود را ثابت کرده و مصداقی از بالاترین بازدهی در بین هم رده های خود می باشد با وجود قیمت زیاد در دست همگان دیده می شود ، در یک بیابان منطقه ای که دارای دار و درخت یا برکه ای آب می باشد از سایر نواحی آن شلوغ تر است و یا حتی فردی که دارای سجایای اخلاقی ، سیمایی زیبا ، ظاهری آراسته ، زبانی شیوا و شیرین یا سطح دانش و معلومات بالاتریست هم انسان های بیشتری را به خود جذب می کند . در نتیجه اینکه در خصوص پدیده هایی مشابه ، عواملی از آن ها که دارای ویژگی های مطلوب و باب میل انسان ها هستند ، بیشتر مورد توجه آنان قرار می گیرند .

در همین رابطه اگر بخواهیم این گزاره ها را به سطوح بین المللی و روابط بین کشور ها بکشانیم ، چرا با وجود اینکه بیش از دویست کشور مستقل روی زمین وجود دارد ، از هرکسی که در مورد مقصد مورد علاقه اش در هر کجای دنیا که سوال پرسیده می شود ، نهایتاً یکی از بیست کشور مطرح دنیا ، یعنی یک دهم کل آن ها را نام می برند ؟ طبیعیست که با توجه به مقدمه فوق ، این کشورها دارای فاکتورهایی هستند که مطلوب انسان قرن بیست و یکم بوده و قرار گرفتن در این شرایط را می پسندد .

بی تردید کشوری همچون کانادا که یکی از محبوب ترین مقاصد همه انسان ها از سراسر دنیا برای سفرهای تفریحی ، تحصیل ، کار ، معالجه ، اقامت دائم و … می باشد ، دارای ویژگی هاییست که در کمتر جایی روی کره زمین پیدا می شود . اگر آب و هوا مهم باشد ، بی تردید کشورهای مجاور خط استوا مانند اندونزی یا حتی کشورهایی آفریقایی شرایطی بهتر از سرمای وحشتناک کانادا در زمستان دارند و یا اگر صنعت و شهرسازی مطرح باشد ، چین با داشتن شهری مانند ماکائو که جنگل آسمانخراش هاست باید در اولویت قرار گیرد ، این در حالیست که آمریکا ، کانادا و بیشتر کشورهای اروپایی با داشتن پیشنیاز هایی دیگری که به آن ها می پردازیم در اولویت متقاضیان قرار می گیرند .

طبیعتاً زمانی که چنین مدینه فاضله ای ساخته می شود ، هجوم به سمت آن نیز زیاد می گردد ، پس کنسولگری های کانادا در کشورهای مختلف باید از میان متقاضیان ، تنها افراد واجد الشرایط را پذیرفته و اجازه ورود آن ها را صادر کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *