ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن : ویزای شینگن که به نوعی اجازه ورود به خاک محدوده شینگن محسوب می شود دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها شرایط ، مزایا و محدودیت های مختلفی دارند. در این مطلب قصد داریم تا به یکی از انواع مختلف این ویزا که ویزای مولتی شینگن نام دارد بپردازیم. این ویزا که به نوع  C  نیز شناخته می شود از انواع بلند مدت ویزای شینگن است و بیشتر برای افرادی کارایی دارد که قصد دارند تا سفر های متعددی در زمان های کوتاه به کشورهای مختلف محدوده شینگن انجام دهند.

لزوم تعریف انواع ویزا

احتمالاً این سوال برای شما نیز پیش آمده است که دلیل وجود انواع مختلف ویزا چیست؟ پاسخ این سوال را احتمالاً پس از آنکه علت وجود ویزای مولتی را بیان کردیم متوجه خواهید شد. به طور کل افرادی که قصد دارند به محدوده شینگن سفر نمایند باید هر بار که قصد سفر می کنند تمام مراحل دریافت ویزا را از اول انجام دهند که این کار علاوه بر زمان بر و پر دردسر بودن ، هزینه های مختلفی نیز مثل هزینه ترجمه مدارک و مواردی از این دست بر دوش فرد می گذارد. در این میان تنها ویزای مولتی است که می تواند به کمک این افراد بیاید تا آنها تنها با یک بار پرداخت هزینه ها و انجام روند دریافت ویزا بتوانند تا مدت زمان زیادی در محدوده شینگن به سفر بپردازند.

برای افرادی که قصد دارند تا اقامت دائمی یکی از کشورها شینگن را دریافت کنند ، داشتن ویزای نوع C یا همان ویزای مولتی بسیار حائز اهمیت است. در صورت نبود چنین ویزایی این افراد مجبود بودند تا برای انجام کارهای اقامت خود چندین بار به آن کشور وارد شوند که این موضوع همانطور که پیش تر گفتیم باعث هدر رفتن زمان و هزینه های زیادی برای فرد می شود. با داشتن ویزای مولتی شینگن فرد می تواند به مدت طولانی در کشور مورد نظر باقی بماند و به کارهای اقامتی خود برسد که این موضوع یکی از مزایای این  ویزا محسوب می شود.

ویزای مولتی شینگن

بر خلاف انواع دیگر ویزاهای شینگن ، ویزای نوع  C از نظر زمانی ، ویزای مدت دار محسوب می شود. این ویزا که اجازه ورود چندین دفعه ای به محدوده شینگن را صادر می کند بیش از ۶ ماه اعتبار دارد. افرادی که این ویزا را در اختیار دارند می توانند تا ۴ سال نیز از آن استفاده نمایند. لازم به ذکر است که همانند تمام ویزاهای دیگر که نیازمند ارائه مدارک مختلفی هستند ، ویزای مولتی نیز به ارائه مدارک مهمی نیازمند است که در ادامه به این مدارک خواهیم پرداخت. البته ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست که مدارک مورد نیاز برای ویزای مولتی در هیچ سایت رسمی ثبت و اعلام نشده و اطلاعاتی که ما در مورد مدارک لازم برای اخذ این ویزا در اختیار شما قرار می دهیم تنها به واسطه تجربه افرادی است که برای دریافت این ویزا اقدام کرده اند.

یکی از مواردی که می تواند احتمال تایید شدن درخواست ویزای مولتی شینگن شما را بالا ببرد داشتن ویزای قبلی شینگن می باشد که البته نباید از زمان انقضای آن مدت زیادی گذشته باشد. همچنین وجود یک دعوتنامه معتبر می تواند کمک شایانی به تایید شدن درخواست شما کند. موارد مختلف دیگری نیز مانند گردش مالی مناسب در نتیجه درخواست شما تاثیر گذار خواهد بود. همچنین مدارک دیگری مانند سابقه بیمه تامین اجتماعی مناسب و قوی و یا ویزاهای متعدد از سایر کشورها در پاسپورت شما نیز می تواند تاثیر مثبت زیادی در روند تایید درخواستتان داشته باشد.

فرم درخواست ویزای نوع  C 

نکته ای که بسیاری از افراد به آن توجهی نمی کنند تفاوت پر کردن فرم درخواست ویزا در زمانی است که می خواهند درخواست ویزای مولتی بدهند. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزا برای ویزای مولتی تقریباً مشابه با ویزای معمولی پر خواهد شد ؛ اما در بند ۲۴ این فرم که درخواست تعداد ورود به آن کشور درج شده است ۳ گزینه وجود دارد. برای اینکه سفارت متوجه شود درخواست شما از نوع مولتی می باشد ، باید در این بند از فرم درخواست ویزا گزینه سوم یعنی Multiple Entries را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که بند ۲۵ این فرم نیز مدت زمان اقامت شما در آن کشور را مشخص می کند و عموماً برای ویزاهای عادی ۱۴ روز در یک ماه مورد قبول قرار می گیرد ؛ برای ارائه درخواست ویزای مولتی می توانید این بند را به مدت ۹۰ روز در یک سال قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *