ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن مجوز عبور از مرز های برخی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است و شما می توانید با دریافت آن به راحتی به آن ها سفر کنید . هر فرد ایرانی برای سفر به این نواحی نیاز به ویزا دارد و بهترین روش برای دریافت آن ویزای شینگن است ، چرا که این ویزا بیست و شش کشور اروپایی را در بر می گیرد و شما با داشتن آن خواهید توانست تنها با یک ویزا به چند کشور سفر کنید . دولت های عضو پیمان شینگن شامل فرانسه ، آلمان ، سوئیس ، یونان ، نروژ ، مجارستان ، ایتالیا ، لیتوانی ، اسپانیا ، سوئد ، لوکزامبورگ ، فنلاند ، استونی ، لهستان ، پرتغال ، هلند ، جمهوری چک واتریش می شوند .

ویزای شینگن

ویزای شینگن با متین ویزا سوم

پس از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی که آلمان نازی و پادشاهی ایتالیا به عنوان بازندگان اروپایی این جنگ متحمل تلفات سنگینی شده بودند ، برای بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی خود دست به اقداماتی تاثیر گذاری زدند که بی تردید تاثیر چشمگیری در تاریخ اروپا داشته و خواهد داشت . در همین رابطه قریب به یک دهه پس از اتمام این واقعه ناگوار بین المللی ( در سال ۱۹۵۷) ، ایتالیایی که دیگر حکومتی فاشیستی در رأس آن نبود با کمک فرانسه ، هلند ، آلمان غربی ، بلژیک و لوکزامبورگ قراردادی را به امضاء رساندند که در پی آن مجمعی به نام جامعه اقتصادی اروپا یا European Economic Community که با نام « بازار مشترک » نیز شناخته می شود به وجود آمد . این تشکل که به منظور بهبود شرایط اقتصادی اعضایش به ویژه در بحبوحه جنگ سرد به وجود آمده بود ، دیری نپایید که با پیشرفت و قدرت یافتن خود ، دست به ترغیب دیگر کشورهای اروپایی برای پیوستن به آنان در این معاهده زد  .

در اثنای شکل گیری این مجمع که بعدها در سال ۱۹۹۳ به « اتحادیه اروپا » تغییر نام داد ، هسته اولیه آن با حرکت در جبهه ای ثانویه ، افق های تازه و روشن دیگری را نیز برای بخش عمده ای از اروپا پدیدار کردند . در همین رابطه پنج کشور بلژیک ، فرانسه ، هلند ، آلمان و لوکزامبورگ که پس از پنج سال ایتالیا نیز به آن ها پیوست ، در سال ۱۹۸۵ معاهده ای را میان خود در حوالی روستای شینگن – واقع در لوکزامبورگ – به امضاء رساندند که در پی آن  قانون کنترل گذرنامه میان اتباع هریک به هنگام ورود به خاک دیگری لغو شده و عملاً دارای سرزمین واحدی می شدند . در ادامه این قانون که در سال ۱۹۹۵ رسماً اعمال شد ، بدون اینکه فردی اروپایی از کشورهای مذکور نیاز به روادید داشته باشد می توانست به مرز های دیگری وارد شده و همراه خود وجه نقد ، اطلاعات ، کالا و هر پدیده دیگری که مشکل قانونی نداشته باشد حمل نماید ، این در حالی بود که برای اتباع کشورهای غیر عضو ، اخذ ویزای شینگن الزامی شد .

قبل از سفر به این مناطقه شینگن و قبل از دریافت ویزای آن بهتر است تا با انواع ویزای شینگن آشنا شوید ، چرا که هر فرد با توجه به انگیزه خود از سفر ، باید ویزای مخصوص به آن را دریافت کند .

ویزای عادی شینگن

این ویزا پس از بررسی مدارک افراد و تأیید درخواست آن ها به گونه ای صادر می شود که حداکثر اعتبار آن ۹۰ روز است و فرد تا ۶ ماه مهلت استفاده از آن را دارد . بعد از پایان مهلت قید شده در آن وی دیگر قادر به استفاده از این نوع ویزا نخواهد بود .

ویزای ملی شینگن

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت دائم ، تحصیل و یا کار در کشورهای حوزه شینگن دارند و برای صدور آن باید تمامی مراحل امنیتی و بررسی های لازم برای درخواست آن ها توسط کشور مقصد سفرصورت گیرد و تنها در صورت تایید ویزا برای شخص مورد نظر صادر می شود .

ویزای توریستی

ویزای شینگن توریستی تنها به منظور سفر های گردشگری صادر می شود ، ولی با این تفاوت که شما با آن نمی توانید به تمامی کشور های حوزه شینگن سفر کنید چرا که در آن نام برخی از کشور ها را قید می کنند و تنها امکان سفر به این کشور ها با ویزای صادره وجود دارد . در هر صورت اگر بخواهید به سایر کشورهای این منطقه با این ویزا سفر کنید از ورود شما ممانعت به عمل خواهد آمد .

ویزای نوع A

این نوعی ویزا تنها مخصوص افرادی است که اجازه حضور در فرودگاه کشور مربوطه را دارند و نمی توانند وارد خاک آن شوند به همین خاطر به آن “ویزای ترانزیت فرودگاه” می گویند .

ویزای نوع B

نوع B این ویزا تنها مخصوص افرادی است که قصد عبور یا حمل و نقل از کشورهای حوزه شینگن را دارند و فرد با اخذ ویزا باید حداکثر در مدت ۵ روز از کشورهای این منطقه خارج شود .

ویزای نوع C

یکی دیگر از انواع روادید ویزای نوع c که برای مدتی کوتاه ترصادر و به ویزای یک بار ورود ، دوبار و چند چند بار ورود تقسیم می شود . در این نوع از ویزا برای همه آن ها مدت زمانی مشخصی را برای حضور فرد در نظر می گیرند .

مراحل دریافت ، مدت زمان و هزینه صدور روادید شینگن

مراحل-دریافت-،-مدت-زمان-و-هزینه-صدور-روادید-شینگن

به منظور دریافت ویزای شینگن باید در ابتدا از سفارت کشور مورد نظر وقت و نوبت مصاحبه و انگشت نگاری دریافت کنید ، دریافت نوبت می تواند به صورت تلفنی و یا از طریق اینترنت و تارنمای سفارت مربوطه صورت گیرد . برای انجام هر چه بهتر مراحل دریافت ویزا بهتر است تا از دو ماه قبل اقدام کنید تا ویزای شما در مهلت مقرر آماده شودچرا که به طور معمول بررسی مدارک و سوابق شما چند هفته طول خواهد کشید البته این امکان نیز وجود دارد که در مدت زمان کمتری ویزای شما را صادر کنند . اگر در طی۳ هفته ویزای شما صادر نشد ، نهایتاً در شش هفته کاری باید منتظر دریافت جواب درخواست خود باشید . هزینه صدور ویزا بر اساس پول اتحادیه اروپا یعنی یورو است که شما باید آن را به صورت نقد و در سفارت مربوطه پرداخت کنید .

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید شینگن

مدارک-مورد-نیاز-برای-دریافت-روادید-شینگن

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه رونوشت از تمامی صفحات آن
 • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه و کپی تمامی صفحات آن
 • عکس رنگی فرد درخواست دهنده و همراه وی در صورت وجود
 • ارائه معرفی نامه با درج سربرگ شرکت روی آن ، برای افرادی که از طریق محل کار خود اقدام به دریافت ویزا می کنند . این افراد باید همچنین منابع تأمین مالی خود را نیز در طول سفر نیز معرفی کنند .
 • ارائه گردش سه ماهه آخر حساب بانکی روی سربرگ انگلیسی ارائه شده از سوی بانک به همراه مهر تائیید آن
 • ضمیمه کردن سوابق بیمه به همراه گزارش سه ماه آخر آن به مدارک ارسالی در صورت داشتن بیمه کار
 • اصل سند دارایی های و ترجمه آن جهت ارائه به سفارت به همراه سایر مدارک (اصل سند بعد از بررسی به فرد تحویل داده می شود)
 • بلیط رفت و برگشت به کشور مربوطه
 • ارائه فرم رزرو هتل
 • ارائه اصل دعوتنامه ، لازم به ذکر است که در صورت داشتن دعوتنامه نیازی به ارائه فرم های رزرو هتل دیگر وجود ندارد

باید این نکته را نیز در نظر گرفت که در همه موارد درخواست ویزای شما پذیرفته نمی شود ، بنابراین بهتر است تا قبل از اینکه درخواست شما مردود اعلام شود با برخی از دلایل رد ویزا از سوی سفارت این کشور ها آشنا شوید ، قطعاً این موارد به شما کمک خواهد کرد که با اطمینان بیشتر برای دریافت ویزا اقدام کنید .

 • مشخص شدن کوچک ترین شواهد مبنی بر امکان عدم بازگشت شما به کشور خود توسط سفارت مربوطه ، برای مثال داشتن دعوتنامه از سوی اقوام درجه یک
 • داشتن هرگونه اعمال مجرمانه و خلاف قانون یا سوء پیشینه در کشور محل تولد
 • استفاده از پوشش بیمه ای نامعتبر و ناکافی برای مدت زمان اقامت در کشور عضو اتحادیه شینگن
 • تغییر دادن گذرنامه های که ظاهر آن ها آسیب دیده است یا صفحاتش مخدوش شده باشد
 • مشخص نبودن محل اقامت شما در مدت سفر
 • نداشتن تضمین مالی کافی برای تامین هزینه های سفر

مصاحبه حضوری برای اخذ ویزای شینگن

مصاحبه حضوری برای اخذ ویزای شینگن

یکی از مراحل شما برای اخذ ویزا شینگن با تکنیک مصاحبه حضوری در سفارتخانه مربوطه می باشد ، برای این مصاحبه زمان مشخصی برای شما در نظر گرفته می شود که در آن تاریخ مشخص به سفارتخانه کشور مربوطه مراجعه نموده و یکسری سوالات از شما در مورد سفرتان پرسیده می‌شود و سوالاتی در مورد خودتان که باید به آنها پاسخ صحیح بدهید.

به این سوال ها معمولا یک روال و روتین مشخص دارد . شما در اینجا با برخی از سال هایی که به طور متداول از افرادی که برای اخذ ویزای شینگن مراجعه می‌کنند پرسیده می شود آشنا می شوید تا بتوانید به راحتی به هر کدام از این پرسش پاسخ دهید .

قصد دارید به کدام کشور از کشورهای شینگن سفر داشته باشید؟

میزان درآمد شما چقدر است؟

در زمان نبود شما در شرکت قرار است چه شخصی مسئولیت کارهای شما را به عهده بگیرد؟

آیا تضمینی برای بازگشت به کشور خودتان دارید؟

هزینه سفر شما را چه کسی تقبل میکند .

هدف خودتان را از سفر به کشورهای شینگن بیان کنید؟

مدت زمان اقامت شما در کشور های محدوده شینگن چقدر است .

اینگونه سئوالات سفارتخانه از شما پرسیده می شود ، سعی کنید که از پاسخ‌های نادرست و طولانی خودداری کنید سعی کنید مختصر مفید و جامع پاسخ دهید. بسیاری افراد هستند که دچار ریجکتی ویزای شینگن می شود به خاطر همین باید سعی کنید که بهترین و کوتاهترین جواب را در مدت زمانی مناسب بدهید . توجه داشته باشید که شخص مصاحبه کننده با شما به زبان فارسی مسلط است و تمامی پرسش ها به زبان فارسی از شما پرسیده خواهد شد .

اخذ ویزای شینگن با متین ویزا

ویزای شینگن فوری

یکی از انواع ویزا ویزای شینگن فوری می باشد در اخذ ویزای شینگن فوری باید توجه داشته باشیم که ویزای شینگن فوری فقط در مواقعی توسط سفارتخانه صادر می شود که شما در زمان های خلوت به آن مراجعه نمایید و در زمان های شلوغ امکان اخذ ویزای شینگن فوری موجود نمی باشد.

برای اینکه بدانید چه زمانهایی برای اخذ ویزای شینگن فوری می توانید اقدام نمایید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید اما قبل از هر چیز این نکته را به خاطر بسپارید که بسیاری از افراد سودجو با گفتن اخذ ویزای شینگن فوری شما را ممکن است بفریبند و برای اینکه مبلغ های هنگفتی از شما بگیرند این دروغ را به شما می گویند .

در صورتی که اخذ ویزای شینگن فوری در زمان های پیک کاری مقدور نمی باشد  بلکه در زمان‌های خلوت داده می‌شود و شامل همه افراد می‌شود برای اینکه بدانید کی باید به سفارت خانه مراجعه کنید بهتر است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

شاید در روزگاری که پادشاهان به کشورگشایی پرداخته و غرب و شرق عالم تحت سیطره فردی خاص بود ، وجود قوانین یا واحد پولی یکسان امری طبیعی به نظر می رسید ؛ اما اینکه روز ی فرا رسد که بیش از بیست کشور یک ناحیه واحد پولی خود را یکی کرده و مرزهایشان را به دیگری بگشایند اندکی بلند پروازانه به نظر رسیده و تعریفی خوشبینانه از یک اتوپیای دست نیافتنی بود . اما این رویا که امروزه با همکاری کشورهای مختلف اروپایی با هر نژاد و فرقه ای محقق شده ، سطح جدیدی در فرهنگ و تمدن انسانی تعریف نموده است .

در این رابطه لازم به تاکیدی مجدد است که اتحادیه اروپا با مجمع کشورهای حوزه شینگن تفاوت دارد ، هرچند قریب به اتفاق اعضای آن ها یکی هستند . در همین رابطه اتحادیه اروپا مجمعی اقتصادی – سیاسی است که با پرچم آبی رنگ خود که دارای دایره متشکل از ستاره های زرد رنگ است مشخص می شود و یورو به عنوان پول رایج بیشتر کشورهای اروپایی ، رهاوردی از نشست های سال های دور این مجموعه می باشد . این در حالیست که معاهده شینگن با اهداف گردشگری منعقد شده و به برداشته شدن مرزهای کشورهای هم پیمان و حذف روادید و حق گمرک منجر شد .

از نکات جالب توجه این دو مجموعه مجزا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • با اینکه واحد پول یکسان تصمیم اتحادیه اروپا و برداشتن مرزها خروجی پیمان شینگن است ، اما این دو عامل همپوشانی بی نظیری داشته و به صنعت توریست کشورهای عضو هر دو مجموعه کمک شایانی کرده است . (پدیده ای که طبیعی نیز به نظر می رسد ، چرا که بیشتر کشورهای اروپایی عضوی از هر دو بوده و سیاست های خارجی آن ها در بخش های مختلف نیز با یکدیگر هماهنگ است .)
 • پیمان شینگن ۲۶ عضو و اتحادیه اروپا ۲۸ عضو دارد .
 • ایرلند و انگلیس از مهمترین غایبین معاهده شینگن هستند که به زودی از اتحادیه اروپا نیز خارج می شوند .
 • کشورهای ایسلند ، نروژ ، سوئیس و لیختن‌اشتاین شینگنی هایی خارج از اتحادیه اروپا هستند .

کارشناسان با سابقه ما برای زمان هایی که اخذ ویزای شینگن فوری امکان پذیر هست می باشد ، شما را راحت‌تر راهنمایی می‌کنند تا در این  زمان ها مراجعه نمایید و برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید که به سرعت کار شما انجام شود، اینکه از کدام سفارتخانه کدام کشور نیز برای اخذ ویزای شینگن اقدام می کنید در زمانی که ویزای شینگن به دست شما می رسد بی‌تاثیر نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *