اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت

اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت

چگونه می توانیم ویزای شینگن کوتاه مدت بگیریم . برای اینکه ویزای شینگن کوتاه مدت بگیریم یکسری از موارد هست که باید آنها را انجام بدهید.

ویزای شینگن کوتاه

ابتدا به امر باید پاسپورت خود را ارائه پاسپورت شما باید حداقل دارای دو صفحه خالی و حداقل مدت زمان ۳ ماه از مدت زمان اعتبار پورت شما بلقی مانده باشد. اگر شما قصد سفر به منطقه شینگن را داشته باشد و اگر شما زیر ۱۸ سال هستید و قصد دارید که به تنهایی به کشورهای منطقه شینگن سفر کنید باید از پدر و مادر خود رضایت نامه تهیه نمایید و ضمیمه مدارک خودتان داشته باشید .

مانند دیگر افراد دو قطعه عکس برای هر گذرنامه الزامی است و همچنین فرم ویزای شینگن که به شما داده می شود باید تکمیل شود و هر فرد باید فرم خود را تکمیل کند، همچنین افراد زیر ۱۸ سال باید توسط والدین را کم و امضا نماید . سپس  شما باید فرم ویزای خود را ارسال نمایید، برای اطمینان بیشتر از شما اثر انگشت می گیرند یا به عبارتی انگشت نگاری خواهید شد که البته این انگشت نگاری برای برخی از افراد خاص مثلاً کودکان انجام نمی پذیرد .

هزینه درخواست ویزای خود را نیز پس از آن باید پرداخت نمایید ،هزینه درخواست ویزای شینگن کوتاه مدت اگر  شما بخواهید به طور کوتاه مدت به کشورهای منطقه شینگن سفر کنید باید هزینه آن را پرداخت نمایید و در صورتی که میخواهید خدمات اضافه تری دریافت کنید نیز باید آنها را جداگانه  هزینه پرداخت کنید. هزینه ویزا برای افراد بزرگسال در حدود ۶۰ یورو می باشد و برای کودکان تا ۱۱ سال حدود ۳۵ یورو باشد که البته هزینه های دیگری نیز به آن اضافه می گردد که آنها خدمات اضافی می باشد .

ارزیابی مدارک شما در کشورهای عضو شینگن متفاوت است برخی از کشورهای عضو شینگن قسمتی به  عنوان تبادل اطلاعات دارند که در واقع در این مشاوره یک پروسه ای زمانبر در حدود ۱۰ روز درخواست شما در سیستم بررسی می شود.  علاوه بر این برنامه اطلاعات ویزا ذخیره میشود، و سپس به شما اطلاع داده می شود .

چگونه برای اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت اقدام کنیم؟

برای اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت مانند ویزای عادی باید حدود ۲ هفته کاری را در نظر بگیرید البته پیشنهاد ما به شما این است که حداقل ۳ ماه قبل از سفر خود برای این موضوع اقدام کند، زیرا برخی مواقع این کار به درازا کشیده و تحویل مدارک و گرفتن مدارک به یک الی دو ماه می رسد و اطلاعات  بین شما و سفارت تبدیل خواهد شد .

بنابراین چیزی در حدود دو ماه ممکن است شما نیاز به زمان داشته باشید به خاطر همین ما پیشنهاد می دهیم برای گرفتاری احتمالی شما سه ماه قبل از مسافرت خود برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید .

علت نامگذاری شینگن چیست؟

در سال ۱۹۸۵ در یکی از دهستان های لوکزامبورگ به نام شینگن،  قراردادی امضا شد که در آن به واسطه آن چند کشور اروپایی مرزهای خود را به یکی دیگر برداشته اند و ایجاد سیاست هماهنگ و یکپارچه نمودند ، این اقدام مخصوص کسانی بود که در محدوده شینگن زندگی می‌کردند و کسانی که در آن ساکن نبودند شامل این موضوع نمی‌شدند .

البته این ویزا برای ساکنین برخی از کشورها محدودیت ایجاد کرده و برای برخی از کشورهای دیگر  محدودیتی در مسافرت و اخذ ویزا ندارد، به عنوان نمونه کشورهایی که در محدوده قاره آمریکا قرار دارد به جز برخی از کشورهای خاص اجازه مسافرت به شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا دارند و همچنین افرادی که در استرالیا، ژاپن و مالزی زندگی می‌کنند نیز نیازی برای دریافت ویزای شینگن دارد و می‌تواند بین کشورها مسافرت کنند در حال حاضر تعداد کشورهایی که عضو پیمان هستند ۲۶ کشور است.

این معاهده علاوه بر مزایای اقتصادی مزایای سیاسی بسیاری را نیز برای اروپاییان فراهم آورده است مانند پول واحد ، امکان ایجاد قدرتنظامی و سیاسی مشترک و بسیاری از کشورها ی عضو از مزایای مهم آن بهره می برند اما هر چیزی که بوده است رفت و آمد ایرانیان را به این کشور ها سخت تر از  پذشته نموده است و دیگر براحتی نمی توان به کشور های عضو این پیمان سفر نمود  و برای برخی از افراد حتی دست نیافتنی شده است .

ویزای شینگن کوتاه مدت راحت ترین و آسان ترین نوع اخذ ویزای شینگن بود که در این مطلب به آن پرداخته شده است.برای اخذ ویزا های نوع دیگر نیز به طور کامل در همین سایت توضیحات تکمیلی ارائه گردیده است که می توانید از آنها بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *