ویزای شینگن نوع D

ویزای شینگن نوع D

ویزای شینگن نوع D : همانطور که می دانید ویزای شینگن اجازه ورود به محدوده ای از ۲۶ کشور اروپایی است که شینگن نامیده می شود. این ویزا پس از ارائه مدارک و مستدلات کافی از سوی فرد متقاضی و بررسی و تایید آنها توسط ماموران سفارتخانه ها به آنها ارائه می گردد. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای شرایط متفاوتی برای اخذ هستند و برای دریافت هر کدام از آنها نیاز به یک سری مدارک و پیشنیازهای خاص است. در این مطلب قصد داریم به یکی از انواع آن که ویزای شینگن نوع D نام دارد بپردازیم و شرایط ، امتیازات و مدارک مورد نظر برای اخذ آن را بررسی کنیم.
یکی از انواع مختلف ویزای شینگن که دارای شرایط خاصی برای دریافت است نوع D آن است. ویزای نوع D مناسب افرادی طراحی شده که در یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن مشغول تحصیل یا کار هستند و یا اقامت دائم یکی از آن کشور ها را دارند. در واقع این ویزای برای افرادی است که قصد دارند بنا به دلایل معقول ، مدت معینی را در خاک شینگن حضور داشته باشند و پس از آن به کشور خود بازگردند. دارندگان این ویزا می توانند به داخل و خارج از محدوده کشورهای شینگن سفر کنند و برای ورود و خروج از این محدوده تا پایان اعتبار ویزای خود نیاز به ویزای دیگری نخواهند داشت.
همانطور که می دانید هر چه قابلیت ها و آپشن های ویزای شینگن بیشتر شود ، سخت گیری ها و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن نیز بیشتر می گردد. در رابطه با ویزای شینگن نوع D نیز به همین شکل است و شرایط خاصی برای دریافت آن مورد نیاز است که اکنون به بررسی آنها می پردازیم.
علاوه بر مدارک عادی که برای تمامی نسخه های ویزای شینگن مورد نیاز است در ویزای نوع D عوامل دیگری نیز اهمیت داشته و مورد بررسی افسران ویزا قرار می گیرند. به عنوان مثال افرادی که به واسطه تحصیل قصد اخذ این نوع از ویزای شینگن را دارند باید یک برنامه تحصیلی معتبر که بیش از یکسال به طول می انجامد را برای نشان دادن دلیل تقاضای ویزای نوع D به افسران ویزا ارائه دهد. همچنین برای افرادی که دارای ویزای پزشکی هستند ، یک گواهی از طرف مراکز درمانی معتبر که نشان دهد درمان بیمار بیش از مدت زمان تعیین شده طول می کشد می تواند به اخذ ویزای شینگن نوع D کمک کند.
از دیگر شرایطی که مشمول اخذ چنین ویزایی می شوند می توان به دانشجویانی اشاره کرد که تحصیلاتشان در کشورهای شینگن در حال انجام است و با وجود پایان اعتبار ویزایشان هنوز دوره تحصیل آنها به پایان نرسیده است. چنین افرادی می توانند با این ادعا درخواست ویزای مجدد به مدت یک سال یا بشتر را بدهند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که افرادی که در کار خاصی تخصص دارند ( مانند هنرمندان ، ورزشکاران و غیره ) و به واسطه تخصصشان و اشتراک گذاری آن مجبور به سفر در کشورهای شینگن هستند نیز شرایط اخذ ویزای نوع D را دارند.
علاوه بر این شرایط ارائه مدارکی نیز برای سفارت الزامی است که به عنوان مثال می توانیم به فرم درخواست ویزای نوع D اشاره کنیم. با توجه به تخصصی بودن پارامترهای این فرم ترجیحاً در پر کردن آن از افراد یا مجموعه های با سابقه در این کار کمک بگیرید. شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده به زبان انگلیسی و همچنین پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و کپی صفحاتی از آن که در گذشته ویزای شینگن به آن الصاق شده باشد از دیگر مدارکی است که در زمان وقت سفارتخانه باید ارائه کنید.
از دیگر مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای شینگن نوع D می توانیم به ۳ قطعه عکس رنگی به ابعاد ۳٫۵ در ۴٫۵ که تمام رخ و پشت سفید باشد و تفاوتی با چهره واقعی شما نداشته باشد اشاره کنیم. مواردی نیز همچون مدارک شغلی که شامل گواهی اشتغال به کار مهر و امضا شده و یا گواهی اشتغال به تحصیل ممهور ، پرینت حساب و گواهی تمکن مالی که به واحد پولی یورو نوشته شده باشد و همچنین اسناد ملکی که به نام شماست نیز از دیگر مدارکی است که پس از ترجمه توسط دارالترجمه های رسمی باید به سفارتخانه ها ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *