ویزای شینگن تک ورودی

ویزای شینگن تک ورودی

ویزای شینگن تک ورودی : یکی از مهمترین مسائلی که در مورد اخذ ویزای کشورهای مختلف وجود داشته و در بدو امر کمتر به آن پرداخته می شود تعداد دفعات ورود و خروج به خاک آن کشور در زمانی خاص می باشد . 

اطلاعاتی درباره ویزای شینگن تک ورودی

در همین رابطه ، برای فردی که به سختی شرایط و مقدمات سفر خود به اروپا را فراهم کرده است ، نواخته شدن مهر پذیرش و ورود وی به شهرهای این قاره نهایت خواسته و دلمشغولی هایش بوده و تا پیش از این مرحله تنها موردی که برای وی حائز اهمیت است ، همین پذیرش و تائید مدراک می باشد . 

تعداد دفعات ورود و خروج به عنوان یکی از مسائل مهم در حاشیه مانده ، به تعداد مراتب مجاز برای تردد میان مرز یک کشور یا ناحیه اشاره دارد ، میزانی که در پسِ اعطای آن به درخواست کنندگان سیاست هایی وجود داشته که شناسایی این عوامل می تواند به درک بهتر مفهوم ویزای شینگن تک ورودی کمک کند .

به همین منظور به مثال زیر توجه کنید.

 

مثالی از کاربرد ویزاهای تک ورودی

با وجود اینکه در مثل جای مناقشه نبوده و همه نکات مصداقی دقیق ندارند ، فرض کنید که فردی قصد تمیزکردن اتاق شما در دفتر کارتان را دارد .

در چنین شرایطی با توجه به اینکه این فرد انسانی غریبه و نا آشناست ، با وجود داشتن صدق در گفتار و داشتن رفتاری موجه ، به او یکبار اجازه ورود داده و از وی می خواهیم که همه کارهای نظافتیش را در همان مرتبه اول انجام دهد . 

اینکه از وی می خواهیم تا همه کارها را در یک نوبت انجام دهد لزوماً به معنای این نیست که به وی اطمینان نداریم ، بلکه در هنگام کار دارای وظایف ، مأموریت یا پروژه هایی هستیم که حضور این شخص مانع از پیشبرد آن ها شده و یا تصور می کنیم که حضور بیشتر وی ضرورتی نداشته و این نظافتچی قادر به تمیزکردن محیط مورد نظر در همان زمان اندک هم می باشد . 

در مورد ویزای شینگن تک ورودی نیز شرایط به همین ترتیب است . کشوهای اروپایی در کسوت کارفرما ، به مسافرانی که از دیگر کشورهای دنیا قصد سفر به آنجا را دارند به چشم افرادی می نگرد که قرار است وارد کشورشان شده ، کاری انجام دهند و سپس آنجا را ترک کنند .

چرا کشورهای اروپایی گردشگر می پذیرند ؟

حقیقتی که باید در خصوص دولت های اروپایی یا هر کشور دیگری که نیم نگاهی به درآمدهای توریستی دارد بدانیم ، این است که این ممالک اهمیتی به میزان لذّتی که مهمانانشان از سفر می برند نمی دهد .

شاید این ادعا اندکی ثقیل باشد اما سرویس دهی های بی نظیر و رویایی که گاهی در رسانه ها دیده یا می شنویم و یا به عینه تجربه می کنیم ، به دلیل محضوض شدن ذات مسافر نیست ، بلکه به این دلیل است که می خواهند این فرد در پی شرایط ایده آلی که برایش فراهم شده است پول بیشتری خرج کرده و این حس خوب را تکرار نماید ، فلذا بی دلیل نیست که یکی از پیشنیاز های بلافصل و همیشگی اعطای ویزای شینگن داشتن تمکّن مالی و اثبات وجود دارایی زیاد می باشد .

 

این در حالیست که دولت های مذکور می دانند که مسافرین در همین مدت اندک می توانند مبالغ همراه خود را خرج کرده و بدین واسطه  هر سودی که قرار بوده است تا به بدنه مملکت تزریق شود ، دیگر به آن رسانده است .

در نتیجه وی را با پایان یافتن دوره تعریف شده از خاک خود بیرون می کنند و از وی می خواند تا در صورت تمایل مجدد به سفر ، پس از مدتی مشخص مجدداً مراحل اخذ ویزل را طی نماید .

این در مثال فوق بدین معناست که نظافتچی ما هم برای ورود دوباره نیازمند در زدن و کسب اجازه مجدد است . 

مثالی برای دو ورود و بیشتر

در ادامه مثال فوق ، چنانچه یک نظافتچی از کارمندان رسمی شرکتتان بوده و نزد شما کاری داشته باشد ، به دلیل داشتن اعتماد بیشتر و عنایت به اینکه حتماکار مهمی در جریان است به تعداد دفعات بیشتری اجازه ورود به او می دهید و از وی می خواهید که برای هربار ورود کسب اجازه نکند .

نهایتاً اینکه اگر این فرد همکار کناری و هم رده شما باشد ، نه تنها کنترل خاصی روی تعداد دفعات ورود و خروجی وی ندارید بلکه اون قادر است ده ها بار در میان دو مرز چارچوب در رفت و آمد بوده و منافاتی با قوانین شرکت نداشته باشد . 

در این مثال نیز همکار اول افرادی هستند که با ویزاهای قدرتمند تر از ویزای شینگن تک ورودی و توریستی (مانند کاری یا تحصیلی) توانایی تردد تا چند مرتبه در کشور میزبان را دارند و می توانند مثلاً دو بار در سال یا دوره ای مشخص مرز ها را در بنوردند و همکاران کنار دستی نیز همانند تبعه عادی کشورهای اروپایی هستد که برای ورود و خروج نیازمند اجازه از فرد یا مجموعه خاصی نیستند .   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *