ویزای شینگن بدون مدارک

ویزای شینگن بدون مدارک

ویزای شینگن بدون مدارک : ویزا یا همان روادید در واقع اجازه نامه دولت یک کشور برای ورود شما به مرزهای آن است که توسط سفارتخانه های مربوطه در در سراسر دنیا به متقاضیان اعطا می گردد . ویزای شینگن هم در واقع اجازه نامه ورود شما به منطقه شینگن اروپا است که شامل بیست و شش کشور اروپایی است که از نام آشناترین آنها می توان به فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس اشاره کرد.
شهروندان سایر کشورها که در محدوده شینگن نیستند باید برای ورود به هر کدام از این ۲۶ کشور ویزای شینگن داشته باشند. لازم به ذکر است که شهروندان تعداد معدودی از کشورها شامل این قانون نمی شوند که البته این موضوع در مورد ایرانی ها صدق نمی کند و شهروندان ایرانی برای ورود به کشورهای مذکور باید حتماً ویزای شینگن را در اختیار داشته باشند.
اما آیا رویای ویزای شینگن بدون مدارک قابل تحقق است؟ در این مطلب به روش ها و مدارک و مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن می پردازیم تا در نهایت بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم. اما قبل از آن بهتر است مختصری در مورد انواع و اقسام ویزای شینگن و موانع و مزایای آن بدانید.
ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع و هدف سفر شما ، از جانب سفارت یا کنسولگری های معین صادر می شوند.
نوع اول ویزای عادی شینگن یا USVاست که در واقع روادید یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن برای حمل و نقل یا اقامت در منطقه مورد نظر است که برای مدت زمانی خاص و حداکثر تا ۹۰ روز در هر دوره ی شش ماهه اعتبار دارد و از تاریخ ورود شخص به منطقه ی شینگن آغاز می شود. ویزای عادی با توجه به اینکه شما چه هدفی را برای سفر خود اعلام می کنید به سه دسته تقسیم می شود.
نوع دوم ویزای معتبر در منطقه محدود یا LTV است که این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد فقط به کشور صادرکننده ی ویزای شینگن یا در برخی موارد، به کشورهای دیگری از منطقه ی شینگن سفر کنید که نام ها آنها به صورت خاص هنگام درخواست ویزا ذکر شده باشند. قانون خاصی که این نوع ویزا دارد این است که ویزای LTV تنها برای کشوری که از سفارت آن برای اخذ ویزا اقدام کرده اید معتبر است ؛ یعنی با این نوع ویزای شینگن نمی توانید به کشور های دیگر این محدوده سفر کنید.
و نوع سوم ویزای شینگن ویزای ملی است که مشمول افرادی می شود که به به منظور ادامه تحصیل یا ورود به فرصت کاری وارد این محدوده می شوند. افرادی که این ویزا به آنها تعلق میگیرد در بازه زمانی خاص و هدفی معین در یکی از کشورهای شینگن ساکن می شوند؛ که البته پس از پایان اعتبار باید به کشور خود برگردند.
خب تا اینجای بحث مقداری در مورد ویزای شنگن و انواع آن اطلاعات به دست آوردید. حال وقت آن رسیده که به این سوال پاسخ داده شود که آیا ویزای شینگن بدون مدارک برای ایرانیان امکان پذیر است؟ آیا واقعا می توان بدون مدارک به ویزای شینگن دست یافت؟ پس پرداختن به حاشیه بحث را تمام می کنیم و به سراغ مبحث مهم مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن می رویم.
مدارک لازم برای ویزای شینگن شامل دو دسته مدارک می‌شوند. دسته اول مدارکی در مورد وضعیت اشتغال ، درآمد ، املاک و سرمایه ، پیشینه ای از سفرهای قبلی فرد و همچنین جمله پیشنیازهایی که در مقالات قبلی به تفصیل به آن ها پرداخته ایم می باشد و دسته دوم مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن و فرم آنلاین درخواست ویزا است . در این فرم ، فرد باید اطلاعات شخصی دقیق و کامل خود را که کاملاً مشابه با موارد درون پاسپورتش است ، ثبت کند.
نوع ویزای شینگنی که مورد نیاز فرد است، برنامه و هدف او از سفر، چگونگی پرداخت هزینه های سفر، تاریخ دقیق ورود و خروج او و همچنین اطلاعات شخصی میزبانش هم از مواردی است که در فرم درخواست ویزای شینگن از فرد پرسیده می شود.
اما نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که هر چه اطلاعات شما کامل تر و دقیق تر باشد احتمال موافقت با درخواست شما بیشتر است. اما از این مطلب هم نمی توان به راحتی گذشت که هر چه اطلاعاتتان پر بارتر باشد احتمال دریافت ویزایتان بیشتر می شود . مثلاً حساب بانکی که گردش بالایی دارد قطعا بیشتر مورد توجه مسئولان سفارت قرار می گیرد و این یک امتیاز مثبت برای فرد است .
مدارکی همچون پرینت حساب بانکی و گردش حساب و موجودی بانکی شما ، مدارک شغلی از جمله سوابق کاری و بیمه شما ، مدارک ملکی و اسناد املاک و مستقلاتی که به نام شما باشد از مهمترین و تاثیر گذارترین مدارک برای جلب نظر افسر ویزا و دریافت جوابیه مثبت از طرف سفارت است. همانطور که می بینید سخت گیری زیادی برای اخذ ویزا وجود دارد پس اگر هنوز جواب سوال اول را نگرفته اید باید به شما بگویم خیر! به هیچ وجه نمی توان به ویزای شینگن بدون مدارک کامل دست یافت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *