نحوه اخذ ویزای کانادا

نحوه اخذ ویزای کانادا

نحوه اخذ ویزای کانادا :همانطور که مستحضرید کشور کانادا در حال حاضر سفارتخانه ای در خاک ایران ندارد و چنانچه ایرانیانی در پی سفر توریستی به این کشور ، ادامه تحصیل ، کار و تجارت ، درمان و دید و بازدید با خانواده خود باشند ، به نوعی ملزم به عبور از « هفت خوان » هستند .

نحوه اخذ ویزای کانادا

در همین رابطه افرادی که از مدت ها قبل مقصد خود را مشخص کرده یا به دلایلی تنها باید به این کشور مراجعه کنند ، چنانچه خود بخواهند مستقیماً برای طی کردن مراحل اخذ ویزای کانادا اقدام نمایند ، به دلیل اینکه باید برای مصاحبه و انگشت نگاری به کشور دیگری رفته و پس از چندی مجدداً برای درج ویزا داخل پاسپورتشان نیز به آنجا بازگردند – که این امور با هزینه ها ، سوء تفاهمات و عدم درک برخی پیش نیاز ها ، عدم وجود یا تهیه برخی مدارک و …  همراه است – متمایل به سپردن کار خود به برخی مجموعه های متخصص از جمله متین ویزا می شوند تا این سامانه ها بنا به تجربه خود در این مسیر و افرادی که به عنوان نماینده در کشورهای همسایه دارند ، این امور را به سرانجام برسانند .

با این حال اطلاعاتی در خصوص نحوه اخذ ویزای کانادا وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست . در قدم اول باید بدانید که تارنمای جهانی یا همان اینترنت حرف اول تبادل اطلاعات را در همه جای دنیا میزند (حتی اگر در کشورمان چنین نباشد!) ، به همین دلیل سازمان های مرتبط با امور خارجه کانادا هم همه اطلاعات مورد نظر متقاضیان را در وبگاه رسمی اداره مهاجرت کانادا قرار داده اند و هم با امکان تعریف نام کاربری و رمز عبور ، با تخصیص یک حساب به هر داوطلب ، علاوه بر فراهم آوردن امکان رد و بدل کردن مدارک ، به طور کامل آنان را در جریان مراحل انجام کارشان قرار می دهند .

با فرض اینکه در این وبسایت اکانتی ساخته و با ارائه پاسخ های مناسب به آن ها فهمانده باشیم که قصدمان از اخذ ویزای کانادا یا Visitor Visa دلیلی حقیقی و منطقیست ، شرایط بارگذاری مدارک فراهم می گردد ، حال مدارک مورد نیاز این کار چیست ؟ در نحوه اخذ ویزای کانادا داده هایی که نیازمند جمع آوری و ارائه آن هستیم عبارت اند از :

 • فرم اقامت موقتی که از خود سایت تهیه شده و پس از پرشدن جاهای خالی آن باید برگردانده شود .
 • ارائه شرح مفصلی از سفرهای خارجی خود در یک دهه گذشته که با تصویر با کیفیت ویزای هرکدام محقق می گردد . ( طبیعیست که مهر یا برچسب های بیشتر ویزا در پاسپورت های متعدد به معنای گواهی تمکن مالی و صلاحیت اخلاقی شما بوده و بدین ترتیب احتمال صدور ویزای شما بیشتر می شود و بالعکس عدم وجود سفری خارجی یا کمبود آن شانس دریافت اجازه ورود شما به کانادا را کاهش می دهد . )
 • اسکن صفحه اول پاسپورت فعلی و صفحات ویزا دار آن که بخشی از مرحله قبل می باشد .
 • همانند مبحثی که در ویزای شینگن داشتیم ، در نحوه اخذ ویزای کانادا نیز اثبات وجود دارایی ها و پول ، قدرت خرید و عدم نیاز به ثروت کاناداییان که در قالب گواهی تمکن مالی ، فیش حقوقی قدرتمند ، سند ملکی ، گردش حساب و سایر مدارکی که رای به توانگری شما می دهد لازم است .
 • تصویری ۳٫۵ × ۴٫۵ سانتیمتر که ویژگی های دقیق آن در پروفایل شما ذکر شده است .
 • جزئیاتی مانند برنامه سفر ، محل اقامت ، زمان ورود و خروج ، مشخصات پرواز و سایر مدارکی که سبب می شود تا مسئولین ذی ربط در جریان کامل جزئیات کامل سفرتان قرار گیرند .
 • فرم اطلاعات شخصی که علاوه بر معرفی شما ، اطلاعاتی در خصوص آخرین سفرهای برون مرزیتان از شما می دهد .
 • فرم اطلاعات خانواده یا بستگان
 • و در نهایت نامه ای توضیحی یا Letter of Explanation که در حکم «ملاحظات» هر آنچه که در موارد قبل به آن اشاره نشده اما مسئولین کانادایی لازم است که بدانند – و از سویی هم به بازگشت حتمی شما تاکید می کند – ارائه می شود .

نکات دیگری که در نحوه اخذ ویزای کانادا باید بدانید هم :

 • یکی در خصوص اهمیت دعوت نامست که چنانچه وجود داشته باشد مدارک بالا می تواند دستخوش تغییراتی قرار گیرد . مثلاً تبصره مدارک رزرو هتل بواسطه وجود یک میزبان از بین رفته و حتی اگر میزبانتان همه مخارج شما را بر عهده بگیرد ، شرایط تمکن مالی فوق نیز بر دوش وی خواهد افتاد .
 • این عمل بدون توجه به ارتباط میان ریال و دلار ، با پرداختی ۱۸۵ دلار با کارت های اعتباری بین المللی در درگاه سایت مذکور وارد مرحله عملیاتی می شود ، پس قبل از پرداخت ۱۰۰ دلار کانادا برای ثبت نام و ۸۵ دلار این کشور برای انگشت نگاری ، منتظر دریافت خبری از طرف کانادایی نباشید .
 • در مورد آخر هم باید در خصوص ترجمه مدارک گفت که تنها رد شدن آن ها از دروازه دارالترجمه رسمی اعتبار دارد و چنانچه این مدارک بدون ترجمه ، با ترجمه غیر معتبر ، بدون وجود اصل مدارک و همچنین در مواردی بدون تائید نهادهایی رسمی مانند دادگستری عرضه شود به منزله نقص مدارک مورد نیاز می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *