مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن : گاهی به هنگام جستجو به منظور کسب اطلاعات در خصوص یک مطلب خاص ، این فقدان منابعی موثق است که سبب می شود تا نتوانیم خوراکی خبری بیابیم . در همین رابطه وجود وبلاگ هایی که اکثر قریب به اتفاقشان مطلبی را از روی دیگری کپی کرده ، تاریخ بارگذاری آن ها به مدت ها قبل برگشته و گاهی مطالب موجود از پایه و اساس اشتباهند تمامی آن چیزیست که دستگیرمان می شود .

در روی دیگر سکه ، گاهی این اطلاعات آنچنان زیاد ، مفصل و فشرده ارائه می شوند که از سوی دیگر بوم افتاده و به دلیل این تعدد و پیچیدگی نمی توان مطلب خاصی از آن ها دریافت .

با توجه به همین توضیحات ، مراحل اخذ ویزای شینگن نیز به عنوان موضوعی از گروه دوم ، از آن دست دغدغه ها و موضوعات پر طرفداریست که می توان مطالب زیادی پیرامون آن یافت ، دریغ از آنکه مخاطبین در پی مطلبی فهم پذیر به زبان ساده هستند و نه مطالعه اصطلاحاتی که گاه حتی با آن ها برخورد نکرده یا حالات خاصی که در بین صدها نفر برای یک شخص پیش می آید .

به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در ادامه این مطلب ( در دو قسمت ) با تشریح ساده مراحل اخذ ویزای شینگن در۱۰ مرحله شما مخاطبینی که در پی انجام نخستین سفر خود به قلب اروپا هستید را راهنمایی کنیم .

تعیین هدف سفر ، نوع ویزا را مشخص می کند .

اگرچه با هر هدف و با هر ویزایی که سفارت های اروپایی صادر می کنند می توان به این قاره رسید ، اما فراموش نکنید که مسیر اخذ این روادیدها یکی نبوده و تبعاً نمونه ای که با ماهیت مسافرت شما همخوانی بیشتری داشته ، با میزان سختی کمتری نیز به دست می آید .

در همین رابطه با مشخص شدن اینکه این سفر تفریحیست ، کاری یا آموزشی بوده ، بنا به دعوت مجموعه ای خارجی برای شرکت در یک گردهمایی انجام می پذیرد یا برای معالجه به این قلمرو وارد می شوید ، نوع خاصی از ویزای شینگن که به شما تعلق می‌گیرد را تعیین نمایید .

مشخص کنید که به چه کشوری سفر می کنید .

بی تردید در منابع مختلف درباره این مطلب که دارنده ویزای شینگن از یک کشور می تواند به ۲۵ کشور دیگر عضو این پیمان سفر کند مطالبی را خوانده اید ! در خصوص این مطلب لازم به ذکر است که این واقعه تحت شروط و ضوابط خاصی اتفاق می افتد ؛ مثلاً اینکه شهروند یا تبعه یکی از این کشورها بوده یا سابقه سفرهای قبلی به اروپا داشته باشید .

در نتیجه در نخستین سفر خود انتظار این را نداشته باشید که همه کشورهای عضو شما را بپذیرند ! گفتنیست که در بهترین حالت می توانید به ۳ کشور دیگر به جز آنکه به واسطه اش وارد اروپا می شوید داخل گردید .

به عنوان توضیح تکمیلی برای اخذ ویزا باید با سفارتخانه کشوری که بیشترین مدت سفرتان را در آن مانده تعامل کنید یا در صورت عدم مشخص بودن مدت زمان ماندگاری یا مساوی بودن زمان استقرار در دو یا چند کشور مختلف ، به کنسوگری آن کشوری که از درگاه های ورودی مانند فرودگاه یا مرزهای خاکیش وارد می شوید مراجعه کنید .

به زمان ارائه درخواست خود توجه کنید !

گاهی برای فردی صدور ویزای شینگن ۳ ماه طول می کشد ، در حالی که فرد دیگری همین مدرک را یک هفته ای دریافت می کند ؛ براستی تفاوت آن ها در چیست ؟

در خصوص زمان اقدام برای اخذ ویزای شینگن به خاطر داشته باشید که مدارک و صلاحیت شما باید توسط کارمندان سفارت یا سازمان های اروپایی مرتبط با مهاجرت و گردشگری مورد بررسی قرار گیرد ، لذا اگر این مدارک را اندکی پیش از موعد سفر (بنا به تاریخ پرواز یا رزرو هتل) تحویل داده یا در مصاحبه حضوری شرکت کنید ، با فرض عدم وجود نقص و کاستی هایی در آن ها طبیعتاً در زمان مقرر بررسی نشده و هزینه هایی که صرف کرده اید می سوزد .

این در حالیست که افرادی که سابقه سفرهای قبلی به اروپا داشته و پاسپورت های قدیمیشان مملو از مهرهای ورودی یا تائیدیه‌های سفر به کشورهای پیشرفته دنیاست ، عملاً خود را فردی واجدالشرایط معرفی کرده و با سرعت بیشتری شرایط حضور در این حوزه را می یابند . همه اینها در حالیست که باید نیم نگاهی هم به موعد ، ماه و فصل سفر خود بیاندازیم و آمادگی انجام با تأخیر کارها به خصوص در “های سیزن” ها را داشته باشیم .

گام چهارم مراحل اخذ ویزای شینگن : از سفارت وقت بگیرید .

شما برای گذراندن مراحل اخذ ویزای شینگن مستلزم فراهم آوردن مدارکی هستید (در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت) که باید به صورت حضوری تحویل کارمندان سفارتخانه های کشور میزبان دهید . در کنار تسلیم این مدارک ، مصاحبه های حضوری نیز شکل می گیرد که ممکن است با وجود داشتن مدارک لازم ، در صورت عدم کسب رضایت فرد مصاحبه کننده به رد شدن این درخواست بیانجامد.

در نتیجه اینکه به صورت رزرو وقت به صورت آنلاین در سایت سفارتخانه مذکور ، ارسال ایمیل یا مراجعه حضوری (که در برخی از آن ها میّسر است) زمان مراجعه خود را از ماه ها قبل مشخص نموده و سپس در پی فراهم کردن دیگر پیشنیاز های سفر بیافتید . ناگفته نماند که عدم حضور در محل سفارت در زمان مقرر با جریمه هایی همراه بوده و می تواند این روند را ماه ها به عقب بیاندازد .

فرم درخواست صدور ویزا را دریافت و پر کنید .

این فرم که در یادداشت های مرتبط به مفاد آن پرداخته ایم خلاصه ای از همه اطلاعات شما است که مورد نیاز سفارت های اروپایی در مراحل اخذ ویزای شینگن می باشد . از مشخصات فردی گرفته تا هدف از سفر ، کشورهایی که قصد دیدن آن ها را دارید ، نوع ویزایی که در طلب آن بوده ، روزهایی که می خواهید در اروپا بمانید و … از جمله مهمترین بندهای این فرم هستند که پس از پر شدن با اطلاعاتی دقیق و صادقانه از سوی شما ، در دو نسخه تهیه و امضاء شده و برای تحویل در روز مصاحبه آماده می گردد .

با بررسی ۵ مرحله از مراحل اخذ ویزای شینگن به اتمام این بخش از مطلب رسیدیم ؛ امید است که با ارائه پنج مرحله بعدی اطلاعات کاربردی و مفیدی را به شما انتقال دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *