مدارک ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن : احتمالاً برای شمایی که به صورت هفتگی و مستمر مطالب ما را دنبال می کنند هیچ نیازی وجود ندارد که توضیح دهیم ویزای شینگن چیست و چه کاربردی دارد ؟ اما برای آن دسته از افرادی که بدون اطلاعات قبلی این یادداشت را مطالعه می کنند ، به صورت خیلی خلاصه باید بگوییم که ویزای شینگن در واقع ویزا یا اجازه ورود به ۲۶ کشور اروپایی است که با داشتن آن می توانید به هر کدام از این کشورها که درصد زیادی از خاک اروپا را در بر گرفته اند سفر کنید. دریافت ویزای شینگن نیازمند ارائه برخی مدارک ، اسناد و مستدلاتی است که در ادامه به آن می پردازیم و مدارک ویزای شینگن را به صورت خلاصه وار مرور خواهیم کرد.

اولین مرحله و اولین مدرکی که باید به سفارتخانه های شینگن ارائه دهید فرم درخواست ویزا است که می توانید آن را از سفارتخانه ها و یا به صورت اینترنتی دریافت کنید. این فرم توسط شما پر می شود و در زمان مصاحبه به افسر ویزا داده می شود. لازم به ذکر است که فرم هر سفارتخانه با دیگری متفاوت است و مثلاً نمی توان برای دریافت ویزای فرانسه با فرم درخواست ویزای آلمان به سفارت فرانسه مراجعه کرد.

شناسنامه ، کارت ملی و گذرنامه از مدارکی هستند که باید به همراه نسخه ترجمه شده آنها در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. نکته ای که باید در مورد گذرنامه و یا همان پاسپورت مد نظر داشته باشید این مطلب است که گذرنامه شما باید حداقل تا ۶ ماه پس از تاریخ ارائه درخواستتان اعتبار داشته باشد و نسخه کپی که از آن می گیرید باید حاوی صفحه اول و صفحه ای که ویزاهای شینگن قبلی در آن ضمیمه شده اند باشد. از دیگر مدارک ویزای شینگن در حوزه مدارک شناسایی نیز سه قطعه عکس رنگی است که باید با ابعاد ۳٫۵ در ۴٫۵ بوده و خصوصیات یک عکس رسمی را داشته باشد که به عنوان نمونه می توانیم به زمینه سفید ، تمام رخ بودن و همخوانی چهره با ظاهر فعلی شخص اشاره کنیم.

پس از مدارک شناسایی و شخصی ، دومین نوع از اسنادی که باید ارائه کنید مدارک شغلی و مالی می باشند که شامل مدارکی مانند جواز کسب ، گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلان و گواهی اشتغال به کار برای افراد شاغل است. لازم به ذکر است که گواهی اشتغال به کار باید بر روی سربرگ رسمی محل کار چاپ شده و به امضای مدیر عامل مجموعه رسیده باشد و مواردی همچون سمت ، میزان حقوق ماهیانه و همچنین مدت اشتغال به کار در آن درج شده باشد ؛ البته باید این موضوع را بدانید که تمام مدارکی که به سفارتخانه ارائه می دهید باید به همراه ترجمه رسمی آنها باشد که این کار در دارالترجمه های معتبر انجام می گیرد.

یکی از مدارک مالی که باید به سفارت خانه ارائه دهید پرینت حساب بانکی شما می باشد که باید گردش سه ماه آخر حساب و همچنین موجودی حسابتان به انگلیسی در آن وجود داشته باشد و بانک شما با ممهور کردن پرینت به آن اعتبار ببخشد. همچنین اگر ملک یا زمینی به نام شما است باید اصل و ترجمه سند آن را نیز در کنار سایر مدارک به سفارتخانه ارائه دهید. لازم به ذکر است که در صورتی که سابقه بیمه تامین اجتماعی دارید همراه داشتن اصل و ترجمه آن می تواند باعث کامل تر بودن مدارکتان شود.

از دیگر مدارک ویزای شینگن بلیط پرواز رفت و برگشتی به آن محدوده است که بهتر است آن بلیط برای ورود به همان کشوری باشد که درخواست ویزای خود را به سفارتخانه اش تحویل داده اید. خوب است که بدانید نیازی به صرف هزینه برای خرید بلیط وجود ندارد و شما می توانید تنها با رزرو کردن بلیط ، رسید رزرو را به عنوان مدرک به افسر ویزا نشان دهید.

بیمه مسافرتی نیز از مدارک مهم درخواست ویزا است که بعید می دانیم فردی بتواند بدون داشتن آن ویزای خود را دریافت کند. بیمه مسافرتی باید برای کل مدت سفر صادر شود و برای هر مسافر حداقل ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد. در مقالات پیشین این سایت به طور کامل به معرفی بیمه مسافرتی پرداخته ایم.

از دیگر مدارک دریافت ویزای شینگن برگه تاییدیه ای است که نشان می دهد شما هتلی را برای کل مدت اقامت و دقیقاً مطابق با تاریخ رفت و برگشتی که در بلیط هواپیما موجود است رزرو کرده اید. در نهایت به عنوان آخرین مدرک باید به دعوتنامه اشاره کنیم که در صورتی که شما یک دعوتنامه از دوست ، آشنا و یا هر شخص دیگری دارید باید حتماً  آن را به سفارتخانه ارائه دهید زیرا دعوتنامه می تواند تاثیر زیادی در مثبت شدن جواب مصاحبه شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *