مدارک شغلی ویزای شینگن

مدارک شغلی ویزای شینگن

مدارک شغلی ویزای شینگن : با مرور مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن ، به سرفصلی تحت عنوان مدارک شغلی ویزای شینگن یا گواهی های مربوط به مشاغل بر می خوریم که یکی از رایج ترین ابهامات و به تبع آن پرتکرارترین نواقصیست که در پرونده متقاضیان سفر به اروپا دیده می شود .

در همین رابطه قصد داریم تا در ادامه این مطلب به بررسی مهمترین مدارکی که اثبات کننده ماهیت شغل یک فرد ، اهمیت جایگاه شغلی وی ، لزوم حضور خود شخص در این جایگاه ، میزان دلبستگی متقاضی به آن یا سطح درآمدی اوست صحبت کنیم .

تفاوت در مشاغل

همانطور که در یادداشت های دیگر وبسایت پیش روی گفتیم ، برای کشورهای مطرح دنیا به ویژه در اروپا ، داشتن تمکن مالی مسافرین خارجی و تمایل آنان بر بازگشت به وطنشان بسیار حائز اهمیت است .

برای دولتمردان و سیاستمداران این سرزمین ها این امر به صورت پیشفرض جا افتاده است که شرایط زندگی در کشورشان به اندازه ای مطلوب است که همه افراد غیر بومی – به ویژه افرادی از کشورهای جهان سومی – را به ماندگاری دائمی و اخذ اقامت ترغیب کند .

در نتیجه اینکه قوانینی یکپارچه در سراسر مرزهای ویزای شینگن به نحوی تدوین کرده اند که تنها پذیرای افراد متمول ، اشخاصی با داشتن دلایل روشن برای بازگشت به وطن و یا چهره هایی از حضورشان سودی برای جامعه یا دولت های اروپایی دارد باشند .
شغل افراد به دلیل اینکه با هر سه مورد فوق در ارتباط است (میزان دارایی یا درآمد وی در دوره ای مشخص ، وجود کسب و کاری که در انتظار فرد بوده و دلیلی برای رجعت اوست و سطح بودجه ای که می توان به صورت مستقیم و غیر مستقیم به میزبان اروپایی برسد ) یکی از مهمترین پیشنیازهاییست که توجه ویژه ای به کیفیت و صحت آن می شود .

در همین راستا با بخش بندی مشاغل به دسته هایی اصلی در پی ذکر مهمترین مدارک شغلی ویزای شینگن می رویم .

کارمندان

از جمله مهمترین عواملی که در خصوص امور اداری و کارمندی مورد توجه قرار می گیرد می توان به جایگاه یک فرد در مجموعه ، میزان سابقه وی و همچنین درآمد ماهانه اش اشاره کرد که بواسطه گواهی های مکتوب به سفارتخانه های متقاضی اعلام می گردد .

در همین رابطه گواهی اشتغال به کار ، فیش حقوقی ۳ ماهه اخیر ، سابقه کار در سازمان تأمین اجتماعی ، دفترچه بیمه و نامه کارفرما از جمله مهمترین مدارکیست که مورد طلب قرار می گیرد . گفتنیست روزنامه رسمی برای کارمندان بخش خصوصی و اعلام آخرین تغییرات شرکت مشغول در آن الزامیست.

گفتنیست که چنانچه پزشکان یا مهندسین نیز در این گروه قرار دهیم ، مدارک نظام پزشکی ، اصل پروانه مطب و لیست بیمه پرسنل به علاوه اصل مدرک نظام مهندسی هم برای این دسته راهگشا خواهد بود .

هیئت مدیره و سهامداران

کارمندان در سطح بالاتر به هیئت مدیره یک مجموعه یا سهامداران آن مبدّل می شوند . این افراد که اینک در رأس هرم رئیس و مرئوسی قرار دارند ، با معرفی نامه مهر و امضاء شده نماینده قانونی شرکت ، گواهی انتصاب در روزنامه رسمی یا ثبت شرکت در همین منبع قادر به اثبات ادعای خود می باشد.

پیشه وران یا بازرگانان

گاهی برای گردآوری مدارک شغلی ویزای شینگن فرد متقاضی عضوی از یک اداره دولتی یا شرکتی خصوصی نبوده و به طور مثال در حجره ای در بازار ، فروشگاهی در یک مرکز خرید ، دکّانی در راسته یک خیابان یا حرفه ای بدون جا و مکان ثابتی مشغول به فعالیت است .

در چنین شرایطی وجود برخی از مدارک فوق مانند سابقه بیمه ، عضویت در یک صنف تجاری ، ارائه پروانه یا مجوزی دال بر انجام رسمی و مستند فعالیت مورد نظر ، کارت بازرگانی با مالیات پرداخت شده یا لیست بیمه کارکنان کافیست .

بازنشستگان

از آنجایی که این افراد تحت تکلّف دولت بوده و از حقوق ماهانه برخوردارند ، ارائه گواهی دریافت مستمری بازنشستگان تمکن مالی ایشان – ولو اندک – را نشان داده و متقاضی این گواهی می داند که دولت به صورت مادام العمر به حساب فرد مورد نظر مبلغی را واریز می کند .

افراد بیکار

گاهی ممکن است فردی به هر دلیلی فاقد شغل بوده اما ثروت لازم برای سفری اروپایی را داشته باشد . از آنجایی که وی بسیاری از مدارک فوق الذکر را ندارد ، عرضه مدرکی که نشان دهد وی در تأمین و صرف این مبالغ مشکلی ندارد کافیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *