قیمت ویزای اسپانیا

قیمت ویزای اسپانیا

قیمت ویزای اسپانیا : زمانی که به نقشه اروپا نگاه می‌‌‌کنیم ، در بخش جنوب غربی آن شبه جزیره‌ای با نام ایبری را می بینیم که دارای موقعیت بسیار ویژه‌ایست .

وجود خلیج بیسکای در شمال ، اقیانوس اطلس شمالی در غرب و مدیترانه در جنوب آن سبب شده است تا ویژگی های جغرافیایی و آب و هوایی بی همتایی بر این ناحیه حاکم باشد .

این در حالیست که چنانچه تنگه جبل‌الطارق ، یعنی مرزی آبی که جدا کننده اروپا از آفریقا (کشور مراکش) است را نیز به آن اضافه کنیم ، بیش از پیش به منحصر بفرد بودن این ناحیه پی می¬بریم .

معرفی اسپانیا

کشور اسپانیا به عنوان بخش اعظمی از این شبه جزیره (در کنار پرتغال) کشوری با حکومت پادشاهیست که علاوه بر عضویت در اتحادیه اروپا ، عضو پیمان شینگن نیز می باشد . این کشور با داشتن بیش از ۵۰۵ کیلومتر مربع مساحت و ۴۶ میلیون نفر جمعیت ، به ترتیب دارای مقام های ۵۱ و ۳۰ از نظر وسعت و جمعیت در میان کشورهای دنیاست .

به جز مادرید در قلب این کشور که برای فوتبال دوستان نامی کاملاً آشناست ، بارسلون ، والنسیا و المریا به عنوان شهرهایی بندری در شرق در اسپانیا ، سن سباستین ، سانتاندر و لاکرونیا به عنوان شهرهایی ساحلی در شمال ، ساراگوسا ، بیلبائو ، کوردوبا ، سویا ، گرانادا و همچنین جزایر بالئارس در دریای مدیترانه ، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس و ده ها جزیره تحت سیطره حکومت مرکزی اسپانیا از جمله مهمترین نواحی ، قلمروها ، ایالات و شهرهای این کشور محسوب می شوند .

با صرف نظر از مرزهای شمال شرقی اسپانیا و همسایگی آن با فرانسه بواسطه وجود رشته کوه های پیرنه که باعث شده است تا هوای این نواحی اندکی معتدل و در فصولی از سال خنک باشد ، آب و هوای اسپانیا معتدل و مدیترانه ای بوده و سبب گردیده تا این کشور و سواحل تفریحی پرتعداد آن به بهشت گردشگرانی علاقه مند به گرما و آب های آزاد تبدیل شود .

جاذبه های گردشگری اسپانیا

با گذر از جاذبه های طبیعی که سبب می شود تا در این کشور علاقه مندان به ورزش های ساحلی مانند والیبال ، فوتبال یا موج سواری به فعالیت محبوب خود پرداخته و در عین حال عده ای نیز در کوهپایه های پیرنه اسکی کنند ، این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی به ویژه از نظر معماری های چشم نواز است .

خانه‌های بارسلونایی که توسط معمار نامدار «آنتنیوگاودی» طراحی شده اند ، آثار اسلامی گرانادا از قبیل قلعه‌ های عظیم و باغ‌ های اسلامی الحمرا ، کلیسای جامع بیخا و خانه‌ کنچاس در سالامانکا ، سانتیانا دل مار به عنوان یادگاری از قرون وسطی در شمال اسپانیا ، دیدار از بزرگترین آکواریوم جهان در والنسیا و صد البته مشاهده گاوبازی ، کاخ‌های سلطنتی ، موزه دل پرادو و رینا سوفیا در مادرید از دیگر جاذبه های گردشگری این کشور است که هر انسان علاقه مند به سفری را به کسب اطلاع از قیمت ویزای اسپانیا مشتاق می کند .

جالب است بدانید حتی تیم های ورزشی بزرگ اسپانیا نیز با نیم نگاهی به این میزان علاقه توریستان به مشاهده باشگاه های ورزشی ، ورزشکاران ، تالار افتخارات ، موزه و ورزشگاه های خود تورهایی را روزانه برپا کرده و بدین ترتیب علاوه بر سیراب کردن علاقه مندان خود ، دست به درآمد زایی نیز می زنند .

قیمت ویزای اسپانیا

همانطور که در مقدمه این مطلب و معرفی اسپانیا گفته شد ، این کشور عضو معاهده شینگن است ، در نتیجه اینکه ورود به آن و شرایط مالی اخذ ویزای شینگن به تأسی از دیگر کشورهای عضو ، کاملاً مشابه آن ها می باشد .

ارائه شناسنامه ایرانی و گذرنامه به هنگام مصاحبه ، وجود دو قطعه عکس رنگی در مدارک ، تهیه و ارائه اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی ، مشروح عملیات آخرین ماه های گردش حساب بانکی شخصی ، ترجمه‌ یک سند مالکیت ، بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد اسپانیا ، رزرو هتل در حداقل یک شهر اسپانیا برای تمام مدت اقامت و بیمه مسافرتی از جمله بنیادی ترین نیازمندی های سفر به اسپانیا و دریافت روادید مربوطه می باشد .

با گذر از ۶۰ یورویی که به صورت نقدی و حضوری ملزم به پرداخت آن بوده و غیرقابل استرداد نیز می باشد ، همه هزینه هایی که برای فراهم آوردن مقدمات فوق می کنید قیمت ویزای اسپانیا را مشخص می کند ؛ حال اینکه فردی به یک پانسیون ارزان قیمت در مالاگا راضیست ، در حالی که فرد دیگری قصد اقامت در بهترین هتل مادرید را دارد که طبعاً این دو انتخاب هزینه های غیر مستقیم اخذ روادید را تحت الشعاع قرار می دهد .

بدیهیست که چنین انتخاب هایی در قیمت ویزای اسپانیا موثر بوده و به میزان مبالغی که برای این کار تخصیص می دهید ، به هزینه های کلی سفر افزوده می شود .

سخن آخر

در نهایت لازم به ذکر است که عده ای با مراجعه شخصی به سفارت اسپانیا واقع در محله دروس تهران در پی دریافت این جواز ورود هستند ، غافل از اینکه می توانند با سپردن امور به دست کارشناسان زبده متین ویزا ، این کار را با قیمتی در نهایت کمتر ، زمانی سریعتر ، درصد خطایی به مراتب پایین تر وکیفیتی بالاتر انجام دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *