دلایل رد ویزای کانادا

دلایل-رد-ویزای-کانادا

دلایل رد ویزای کانادا :در مقالات قبلی در خصوص علت سختگیری کشورهای پیشرفته دنیا – و در این مورد خاص کانادا – برای صدور اجازه ورود اتباع کشورهای دیگر به داخل مرزهایشان نکاتی را عرضه داشتیم . در همین راستا گفته شد که کشورهایی مانند کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، ممالک اروپای غربی و مرکزی ، استرالیا ، نیوزلند و حتی کشوری مانند ژاپن به دلیل اینکه دارای عناصری مطلوب ذات آدمی برای زندگی بوده و آن ها را تقویت کرده اند ، به گزینه های جذابی برای مهاجرت های گوناگون یا سفر های تفریحی تبدیل شده اند . از آب و هوای خوب و مناظر بکر طبیعی گرفته تا ساختار نظام مند شهری ، از اجرای مو به موی قوانین گرفته تا منش شهروندان این نواحی ، از سطح فرهنگ ، دانش و تحصیلات این افراد گرفته تا زیرساخت های آموزشی ، پزشکی و از همه مهمتر رفاه آنان در زندگی که شامل فاکتور های امنیت اجتماعی ، تامین منایع مالی ، تناسب درآمد و هزینه ها ، امنیت شغلی و … می باشد سبب شده است تا همه ساله افراد زیادی  از سراسر جهان شانس خود را برای رسیدن به این آرمان شهرها امتحان کنند .

دلایل رد ویزای کانادا

در این بین کانادا با داشتن ۳۶٫۷۱ میلیون نفر (آمار سال ۲۰۱۷) در مساحتی ۹٫۹۹۰٫۰۰۰ کیلومتر مربعی که دومین کشور وسیع دنیا محسوب می شود ، عملاً یکی از کم تراکم ترین کشورهای جهان است که سبب می شود تا مسئولین بلند پایه این کشور نیز به جذب نخبگان کشورهای دیگر علاقه مند شوند . جمعیت کل کانادا برابر است با جمعیت شش استان تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، فارس ، خوزستان و آذربایجان شرقی در ایران که حتی با وجود خالی از سکنه دانستن بخش هایی از شمال کانادا به علت سرمای شدید ، باز هم کم تراکم به نظر می رسد . به همین دلیل این کشور با تعریف شرایطی ویژه ، علاوه بر اینکه امکان ورود گردشگران و استفاده از منابع مالی آنان برای خود را فراهم کرده است ، شرایطی را نیز به وجود آورده تا افرادی با استانداردهای مورد نظر آنان بتوانند در این کشور زندگی کرده ، تشکیل خانواده دهند ، روزی تابعیت دائم گرفته و نسل های بعدی آنان به عنوان کانادایی هایی از پدر و مادران غیر بومی پرورش یابند . بدیهیست که وقتی متقاضیان سیاحت ، تحصیل ، کار یا زندگی در کشور شما زیادند و از سویی دیگر اجباری نیز برای پذیرش آنان ندارید ، آن ها را دستچین کرده و بهترین هایشان را برمی گزینید ؛ نهایتاً نتیجه این می شود که افرادی که پذیرایشان خواهید بود افرادی متموّل ، متخصص و سازگار با قوانین مدنی آنجا خواهند بود .

با گذر از این توضیحات ، کیفیت و نحوه سنگ اندازی کانادایی ها جلوی پای اتباع کشورهای گوناگون متفاوت است ، بدین ترتیب که بزرگترین مرز خاکی بین دو کشور را با آمریکا دارند ، اما مرزهای آن ها به روی هم همواره باز بوده و عملاً نیروی حراستی ندارد ، از اتباع برخی کشورهای هم پیمان حتی ویزا هم نخواسته و این افراد می توانند با پاسپورت خود وارد مرزهای کانادا شوند و برای کشورهایی چون ایران نیز پیشنیازی در عالم وجود ندارد که آن ها درخواست نکرده باشند . این شرایط که رابطه مستقیمی به روابط دیپلماتیک دو کشور، قوانین ، سطح فرهنگ و اقتصادی داخلی کشور و … دارد سبب شده است تا ما راه سخت تری برای ورود به این منطقه داشته باشیم ، این در حالیست که می توان به دانستن دلایل رد ویزای کانادا اندکی با این معضل مقابله کنیم .

 • وجود ابهام در بازگشت یا عدم بازگشت متقاضی به کشور پس از اتمام موعد روادید
 • عدم وجود اطلاعات کافی و قانع کننده از دلیل سفر به کانادا
 • عدم داشتن سفرهای خارجی – به ویژه به کشورهای حوزه شینگن
 • عدم ارائه مدارک معتبر و کافی به انضمام فقدان تمکن مالی
 • وجود پیوند های فامیلی قوی و پرتعداد در خارج و فقدان این عوامل در داخل ایران
 • عدم تطابق زمان و هدف سفر
 • فقدان شغل یا موقعیت اجتماعی قابل توجه در کشور مبدأ
 • داشتن سوء سابقه

از جمله مهمترین دلایل رد ویزای کانادا می باشند ، این در حالیست که اگر به صورت موردی تر آن ها را بررسی کنیم در خصوص تحصیل با ویزای کانادا باید گفت که :

 • عدم اثبات خروج از خاک این کشور پس از اتمام تحصیل
 • عدم قانع کنندگی و منطقی بودن برنامه تحصیلی و
 • نقص مدارک تحصیلی

هم به دلایل رد ویزای کانادا افزوده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *