درباره ویزای شینگن

درباره ویزای شینگن

درباره ویزای شینگن :  دیدن شهرهای جدید ، مردم ، زبان ها ، اعتقادات و رسوم مختلف باعث می شود تا سفر به کشورهای دیگر امری هیجان انگیز برای هر فردی جلوه کند.

سفر به اروپا

قاره اروپا یکی از مکان هایی است که بسیاری از افراد رویای قدم گذاشتن در خاک آن را در ذهن خود دارند.

کشورهای شناخته شده و معروف زیادی در این قاره واقع شده اند که نام برخی از این کشورها و دید و بازدید از آنها امری است که گاهی از کودکی در ذهن برخی افراد وجود دارد.

محدوده شینگن قسمتی از خاک اروپا است که می توان گفت درصد قابل توجهی از این قاره را شامل می شود و ۲۶ کشور اروپایی در این محدوده قرار دارند.

این کشورها که اغلب کشورهایی گردشگر پذیر محسوب می شوند برای ورود به خاکشان ، از افراد درخواست ویزا می کنند که در اصطلاح به ویزایی که برای ورود به محدوده شینگن صادر می شود ویزای شینگن می گویند.

در ادامه تلاش می کنیم تا درباره ویزای شینگن بیشتر صحبت کرده و نکاتی را در این مورد به افرادی که به دنبال دریافت ویزای شینگن هستند بیان کنیم.

چه اطلاعاتی از ویزای شینگن داریم؟

همانطور که گفتیم محدوده شینگن شامل ۲۶ کشور اروپایی می باشد . هر کدام از این کشورها اختیار این را دارند که برای افراد مختلف ویزا صادر کنند که البته این موضوع ، مسئله ای است که دارای پروسه های مشخصی بوده و نیازمند به ارائه مدارک مختلف و انجام مصاحبه و دیگر موارد می باشد.

افرادی که موفق به اخذ این ویزا می شوند می توانند در این محدوده آزادانه به سفر بپردازند و به هرکدام از این کشورها که می خواهند سفر کرده و یا از آنها خارج شوند.

البته قوانین و مقرراتی برای ورود و خروج به کل محدوده وجود دارد که برای انواع مختلف ویزا متفاوت خواهد بود اما در داخل این محدوده دارنده هر نوع ویزای شینگنی می تواند بدون محدودیت به سفر بپردازد.

درباره ویزای شینگن و مدت زمان مجاز برای اقامت در این محدوده باید بگوییم که این مدت زمان بر اساس نوع ویزایی که برای شما صادر می شود متفاوت است. به طور معمول برای افرادی که به مقاصد توریستی اقدام به اخذ ویزا می کنند ۹۰ روز اجازه اقامت در خاک شینگن داده می شود.

لازم به ذکر است که دریافت این ویزا نیز مانند سایر انواع آن نیازمند موارد مختلفی است.

به عنوان مثال تمکن مالی یکی از این موارد است که در آن شما باید با نشان دادن پرینت حساب ، اسناد ملکی و غیره به ماموران سفارت اثبات کنید که توانایی مالی حضور ۹۰ روزه در کشورشان را دارید و از پس هزینه های سفر خود بر می آیید.

نکاتی درباره ویزای شینگن

در مورد ویزای شینگن می توان ساعت ها و حتی روزها به صحبت و گفتگو نشست اما باز هم حرفی برای گفتن داشت! به همین دلیل قطعاً نمی توان این همه نکات مختلف را در یک مقاله جای داد اما در ادامه سعی می کنیم پر اهمیت ترین نکات را در مورد این مسئله بازگو کنیم.

• به خاطر داشته باشید که برای انجام همه کارها باید شخص متقاضی ویزا حضور داشته باشد. این بدان معنی است که حتی در زمان تحویل مدارک نیز حضور شخص در سفارتخانه مورد نظر الزامی می باشد.

• هزینه های ویزا ( به جز مبالغی که برای ترجمه و پرینت و از این دست کار ها صرف می کنید ) فقط در سفارتخانه کشور مقصد پرداخت می شود و در این اماکن شما می توانید از دو روش نقدی و پرداخت با کارت اعتباری ( کارت بانکی ) برای انجام این کار استفاده کنید.

• به منظور درخواست ویزا برای سنین زیر ۶ سال هزینه ای دریافت نمی شود اما کودکانی که ۶ تا ۱۲ سال سن دارند باید مبلغی کمتر از مبلغ مورد نیاز برای افراد بزرگسال را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که برای افراد زیر سن قانونی باید فرم درخواست ویزای این اشخاص به امضای پدر و مادر فرد رسیده باشد.

• مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا در صورتی که با درخواست شما موافقت شود و پرونده شما ریجکت نگردد به طور معمول ۱۴ تا ۲۱ روز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *