تشخیص ویزای شینگن تقلبی

تشخیص ویزای شینگن تقلبی

تشخیص ویزای شینگن تقلبی : چنانچه به محیط پیرامون خود نگاه کنیم ، می بینیم که تنها اشیاء ، افراد و پدیده های با ارزشند که دارای نمونه های تقلبی یا بدل می باشند .

علت به وجود آمدن شینگن تقلبی

به عنوان مثال فردی با داشتن شباهتی ظاهری به شخصیتی سرشناش و محبوب به عنوان بدل وی خودنمایی می کند ، نوازنده ای بی نام و نشان حرکتی خاص ، تخصصی و دشواری را در نواختن سازش از استاد بلامنازع آن تقلید می کند و طرفداران یک چهره فرهنگی ، هنری یا اجتماعی نیز با پیروی نعل به نعل و گاه کورکورانه از وی در پی نزیک کردن ظاهر و منش خود به این فرد می باشند .

همانطور که میبینیم پدیده های ارزنده هستند که بدل و نمونه تقلبی دارند ، کمااینکه فردی را نمی بینیم که در صورت توانایی جعل اسکناسی ارزنده و گران بها ، به جعل مبالغی کم ارزش و ارزان دست بزند .

 

با توجه به این مقدمه باید بدانید که ویزای شینگن به این دلیل جعل شده و مورد سوء استفاده های فراوان قرر می گیرد که با ارزش است ، در نتیجه اینکه آماج حملات سودجویان قرار گرفته و علاوه بر اینکه توسط جاعلان حرفه ای شبیه سازی می شود ، توسط کلاهبرداران فراوانی هم در لفافه دفاتر مشاوره و اخذ ویزا به متقاضیان فریب خورده فروخته می شود ؛ در نتیجه اینکه می توانیم با شناسایی عناصر غیر قابل جعل این اسناد پر اهمیت ، مانع از پذیرش خسارت سنگین و تبعات بعدی آن شویم .

راه های تشخیص ویزای شینگن تقلبی

در وهله اول تشخیص ویزای شینگن تقلبی باید بدانید که خود کشورهای ذینفع در اعطای این بارنامه ورود از ارزش بالای آن به ویژه برای افرادی که صلاحیت وارد شدن به قلمرو معاهده شینگن را ندارند می دانند ، در نتیجه تله و نشان های متعددی را روی آن حک کرده اند ، لذا پیش از آنکه ویزای ما به دست مامورین مرزهای مورد نظر بررسی شده و در صورت تقلبی بودن مجرم شناخته شویم ، بهتر است تا خودمان با ریزه کاری های موجود در آن آشنا شویم و بدین ترتیب قربانی افراد سودجو نگردیم .

نشانه های ظاهری

در تشخیص ویزای شینگن تقلبی باید بدانید که حروف EUR به صورت بسیار ریز و متوالی در پس زمینه اطلاعات وجود دارد که تغییر گرافیکی آن به سادگی قابل تشخیص است . علاوه بر این در قسمت ماشین نویسی نیز خطوطی موازی اما با تغییر جهت های زیاد وجود دارند که الگویی غیر قابل تقلید در عین سادگی را به وجود آورده است ، طبیعیست که با تغییر نوشته های موجود روی آن اثر ایجاد شده روی خطوط پدیدار می شود .

با گذر از این توضیحات ، چنانچه ویزایی دارای برچسب هولوگرام نیز بوده و بدین واسطه اصالت خود را اعلام کند ، نباید فراموش کنید که تصویر شخص نیمه شفاف یا ترنسپرنت شده و خطوطی شبیه امواج مغناطیسی از پشت و بخش هایی از صورت وی با حالتی کمرنگ عبور کرده است ، در نتیجه اینکه در نگاه اول می توان برخی از این فاکتور ها را بررسی کرده و تشخیص ویزای شینگن تقلبی را محقق کرد . ناگفته نماند که با وجود فونت های مشابه در اینترنت با فونت های به کار رفته در این نوع روادید ، شناسایی و تفکیک آن ها برای اهل فن به سادگی امکان پذیر است .

اطلاعات فردی سفر

در گام بعدی بررسی تشخیص ویزای شینگن تقلبی که در پاسپورت شما می چسبد ، توجه داشته باشید بخشی از مدرجات ، مشخصات شما و مطالب ثبت شده در پاسپورت ، برخی از آن ها اطلاعات سفر (که از آن ها آگاهی دارید) و بخشی هم به صورت اختصاصی توسط کارمندان سفارت ماشین نویسی شده است .

در همین رابطه شماره سریال لیبل که در بالا سمت راست برگه مورد نظر نقش بسته است ، سریالی ۹ رقمی و غیر تکراریست که شناسه منحصر بفرد شما و این سفرتان به اروپاست ، در نتیجه تنها با استعلام همین عدد می توان از صحت یک ویزا یا تقلبی بودن آن مطلع شد .

به همین ترتیب با پایین آمدن در اطلاعات موجود ، کشور های پذیرای شما (که در صورت ذکر نام تنها یکی از آن ها ، فقط اجازه ورود به آن را دارید) ، تاریخ شروع و پایان اعتبار ویزا ، نوع ، تعداد دفعات ورود و روزهای مجاز به استقرار در خاک کشورهای مجاز که نحوه و دفعات ورود و خروجتان به مرزهای شینگن را مشخص می کند ، تاریخ صدور ویزا و کشور صادر کننده آن ، شماره پاسپورت ، نام و نام خانوادگی و نهایتاً نوع ویزا (هدف از انجام سفر) از دیگر اطلاعتیست که در این سیاهه جای گرفته است .

 نکته آخر

در بخش ماشین نویسی انتهای ویزا ، با سلسله اطلاعاتی که چکیده داده های فوق بوده بر می خوریم که به صورت ترکیبی از اعداد ، حروف و علائم تشکیل شده و به طریقی غیر قابل جعل نگاشته می شوند، چرا که به صورت برخط در سامانه های صدور ویزا ثبت شده و بدین واسطه استعلام گرفته می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *