بیمه مسافرتی ویزای شینگن

بیمه مسافرتی ویزای شینگن

بیمه مسافرتی ویزای شینگن : یکی از مدارک پر اهمیتی که برای ارائه درخواست ویزا به سفارتخانه ها مورد نیاز است بیمه مسافرتی ویزای شینگن می باشد که در ادامه قصد داریم به معرفی آن پرداخته و ضرورت های داشتن آن را برای مسافران بررسی نماییم.

بیمه مسافرتی از مواردی است که اغلب درخواست کنندگان ویزا سوال هایی در مورد آن دارند و به ماهیت و ضرورت وجود آن آگاه نیستند .

بیمه مسافرتی را می توان مانند چتری در نظر گرفت که از مسافر در برابر هزینه های بالایی که به دلایل مختلف ممکن است در طول سفر بر دوش او قرار بگیرد محافظت می کند.

لزوم داشتن بیمه مسافرتی 

اولین نکته ای که می توان در مورد بیمه مسافرتی ذکر کرد این مورد است که برای ارائه این بیمه به سفارتخانه های کشورهای شینگن باید آن را از کارگزاری معتبر دریافت کرده باشید. در واقع کارگزار بیمه ای که قصد دارید بیمه نامه سفر خود را از آنجا دریافت کنید باید مورد تایید سفارتخانه ای باشد که می خواهید درخواست ویزای شینگن خود را به آن ارائه دهید.

در این بیمه نامه شرکت بیمه متعهد می گردد که در طول سفر هزینه های اتفاقات غیرمترقبه ای که ممکن است برای مسافر پیش بیاید را تا سقف سی هزار یورو متقبل می شود.

اتفاقاتی که بیمه آن را پوشش می دهد بر اساس نوع بیمه فرد متفاوت خواهد بود اما موضوعی که درباره ضرورت دریافت بیمه مسافرتی ویزای شینگن وجود دارد این مطلب است که اگر چه در آغاز ممکن است به آن به عنوان خرج اضافه ای برای سفر نگاه کنید اما تجربه سالیان دراز نشان داده است که حادثه برای هیچ کس خبر نمی کند و بهترین کار این است که قبل از آنکه دچار حادثه ای در یک کشور غریب شوید چاره آن را از قبل اندیشیده باشید.

در ادامه به برخی از مواردی که بیمه مسافرتی می تواند در آنها یاری رسان مسافران باشد اشاره می کنیم.

سوانح و خدمات درمانی

یکی از ضرورت های وجود بیمه مسافرتی ، استفاده از آن در زمان نیاز به فوریت های پزشکی است. به عنوان مثال ممکن است مسافر در طول سفر در خاک کشورهای شینگن دچار بیماری ، درد ، تصادف و جراحات شود و یا حتی نیاز پیدا کند تا در یک عمل جراحی مثلاً آپاندیس خود را از بدن خارج کند.

در چنین شرایطی مسافری که دارای بیمه است می تواند کارهای پزشکی خود را انجام داده و پس از بازگشت از سفر با مراجعه به شرکت بیمه و ارائه مدارک هزینه هایی که انجام داده است را دریافت نماید.

از دیگر مواردی که ممکن است برای بیمار اتفاق بیفتد فوت ناگهانی و اتفاقی می باشد ؛ اگر در طول سفر مسافر دچار سانحه ای شود و فوت نماید شرکت بیمه موظف است تا جسد او را به خاک کشورش باز گرداند و تمام هزینه های این کار را متقبل شود؛ در صورتی که فرد متوفی دارای فرزند یا همراهان دیگری در سفر باشد، بیمه مسافرتی ویزای شینگن همراهان او را نیز به خاک کشورشان باز می گرداند و هزینه های انتقال آنها را نیز به همراه جسد متوفی متقبل می شود.

مفقودی پول و مدارک

یکی از موارد غیرمترقبه ای که به دفعات برای افراد مختلف پیش آمده است سرقت یا مفقود شدن مدارک آنها است.

مسافران می توانند در صورت گم کردن مدارک خود مانند تکیه گاهی محکم به بیمه تکیه کنند. این موضوع همچنین در مورد مفقود شدن بار ، کیف پول ، دارو و دیگر لوازم همراه مسافر نیز صدق خواهد کرد.

در صورت بروز چنین حادثه ای مسافر باید به بیمه مراجعه کرده و مدرک معتبری را ارائه کند ؛ بیمه نیز پس از بررسی مدارک و اطمینان از صحت گفته های فرد با توجه به قرارداری که با مسافر بسته است هزینه ها و خسارت های وارده به فرد را پرداخت می کند.

لغو سفر

موضوعات دیگر نیز برای نشان دادن موارد استفاده از بیمه مسافرتی وجود دارد که به عنوان مثال می توان به لغو سفر اشاره نمود.

اگر پرواز شما کنسل شود و یا دچار تاخیر باشد و به این علت نتوانید موفق به سفر شود بیمه پشتیبان شما خواهد بود. همچنین از موارد دیگری که احتمال بروز آن کمتر است موضوع تخلیه اضطراری می باشد که ممکن است به دلیل شرایطی مانند جنگ در یک کشور اعمال شود.

در شرایط جنگی گاهی پیش می آید که دولت ها دستور تخلیه شهر یا کشور را می دهند که در این صورت بیمه مسافرتی شما متعهد است هزینه های جابجایی شما را متقبل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *