بهترین سفارت برای ویزای شینگن

بهترین سفارت برای ویزای شینگن

بهترین سفارت برای ویزای شینگن : زمانی که با افرادی که قصد سفر به اروپا را دارند و می خواهند برای نخستین بار ویزای شینگن بگیرند صحبت می کنیم ، این افراد اذعان می کنند که با مراجعه به سفارتخانه ای خلوت یا کارگزاری های آن ها که سخت گیری زیادی ندارند ، روادید مورد نظر را اخذ کرده ، سپس به گشت و گذار در هر نقطه از حوزه شینگن که بخواهند می پردازند .

در همین رابطه باید گفت که گاهی ارائه اطلاعات نادرست ، انتشار بخشی از قوانین ، پیچش بی دلیل مطلب یا عدم توجه مخاطبین به نوشته های صحیحی که در اینترنت وجود دارد سبب می شود تا مطلبی را به درستی درک نکرده و متأسفانه برنامه سفرشان را نیز با استناد بر این داده ها بچینند .

 

آیا با داشتن ویزای شینگن می توانیم به هر نقطه از این محدوده سفر کنیم ؟

یکی از اطلاعات نادرستی که در میان متقاضیان اخذ ویزای شینگن وجود دارد این است که شما اگر این نوع روادید را داشته باشید ، گواینکه وارد قلمرو واحدی شده اید ، اجازه تردد از سواحل لیسبون واقع در پرتغال تا کشورهای استقلال یافته بلوک شرق و از مناظر دیدنی کشورهای اسکاندیناوی تا جاذبه های گردشگری ایتالیا ، یونان و سایر کشورهای جنوبی قاره اروپا را دارید .

اگر تا کنون چنین تصوری داشته اید باید بگوییم که چنین نیست ! اینکه با معاهده شینگن مرز میان کشورهای زیادی در اروپا به روی یکدیگر گشوده شد صحیح است ، این مطلب هم که می توان آزادانه در این کشورها به مسافرت پرداخت نیز صحیح است اما نه برای افرادی که خود متولد ، تابع یا شهروند کشورهای عضو این معاهده نیستند . این در حالیست که این قوانین برای ایرانیان سفت و سخت تر از قبل نیز شده است .

به عبارتی دیگر اگر شما فرانسوی بوده یا پاسپورت آن را داشته باشید ، به دلیل اینکه خود دولت فرانسه حامی و ضامن شماست ، با نمایش همان پاسپورت می توانید از مزایای فوق بهره مند شوید ، در غیر این صورت شما قادر به ماجراجویی هایی فرامرزی نیستند .
ناگفته نماند که با پاسپورت ایرانی می توانید تحت شرایطی از چند کشور اروپایی دیدن کنید که در ادامه به آن می پردازیم .

بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است ؟

به عنوان یکی دیگر از اشتباهاتی که در خصوص بهترین سفارت برای ویزای شینگن رواج یافته است ، اخذ ویزا از یک نهاد و کارمندان سفارتخانه یک کشور و ورود به کشور دیگری می باشد .

به عنوان مثال فردی که ویزای خود را از سفارت لهستان گرفته باشد ، نمی تواند وارد فرودگاه فرانسه شده و با نمایش پاسپورتش نظر افسر اقامت را جلب کند ؛ چرا که در ویزای شینگن به صراحت در خصوص کشور ورودی مطلبی درج شده و مغایرت در آن ها به دیپورت شدن فرد می انجامد .

در تکمیل توضیحات فوق جای دارد که به این نکته اشاره کنیم که گاهی کشوری تنها اجازه ورود فرد متقاضی به مرزهای خود را صادر کرده و بدین ترتیب به سایر کشورهای هم پیمان اعلام می کند که در صورت خطرناک بودن این فرد یا پتانسیل بالای وی در دردسرسازی ، او را درون مرزهای خود نگه داشته و ضرری برای همسایگان ندارد و در پاره ای مواقع نیز مسافر نام چند کشوری (سه کشور) که تمایل به دیدنشان را دارد در فرم های اولیه ذکر می کند که پس از انجام استعلام یا هماهنگی های لازم این کار میسر می شود .

در نهایت گفتنیست که اگر منظور شما از بهترین سفارت برای ویزای شینگن ، سفارتخانه ایست که سلیقه ای عمل کرده ، سختگیری زیادی نداشته و یا برخی از پیشنیازهای ضروری را الزامی نداند ، باید بدانید که همچین نهادی وجود نداشته و نباید در پی آن گشت .

دلیل این امر طبیعیست ! وقتی با کشور همسایه خود مرزی سنتی ندارید ، بدین معناست که شما در قبال امنیت سرزمین وی نیز مسئولید ؛ حال اینکه با وجود امکان سفرهای هوایی ، ممکن است لزوماً مرزی خاکی با کشور مقصد نداشته باشید ، اما از آنجایی که این تعهد چند جانبه است ، ملزم به رعایت آن هستید .

علت سختگیری اعضای جدید در اعطای ویزا

گاهی گفته می شود که کشورهایی مانند اسلواکی و اسلوونی که در زمره تازه واردها قرار می گیرند بهترین سفارت برای ویزای شینگن هستند . این ادعا از دو جنبه قابل بررسیست :
اول اینکه اگر شما توانایی و شرایط سفر به اروپا را داشته باشید ، آیا ترجیح می دهید که وقت خود را در ایتالیا و سوئیس بگذرانید یا در مجارستان و لتونی ! اگرچه همه آن ها به نوعی جذاب بوده و سفر به هریک خاطره هایی به یاد ماندنی می سازد ، اما بنا به امکانات و جاذبه های دیدنی ایتالیا و سوئیس آن ها را انتخاب می کنید .

پس اگر در آمار و ارقام ، تعداد نفرات عدم پذیرش شده برخی کشورها را پایین می بینید (تعداد ، نه درصد آن ها ) شاید به این دلیل است که تعداد مراجعینشان کم بوده و تنها افرادی که از پذیرش خود اطمینان داشته یا کار مشخصی در این کشورها دارند به آن مراجعه می کنند .

در ثانی گفته می شود که این تازه واردان برای اینکه صلاحیت خود را برای باری دیگر به اثبات رسانده و حتی مقدمات ورود به اتحادیه اروپا را فراهم کنند (مانند بلغارستان ، کرواسی ، قبرس و رومانی که هنوز عضوی از این معاهده نیستند اما قوانینش را مو به مو اجرا می کنند ) ، حتی سختگیری های بیشتری نیز در مقایسه با سایر کشورهای این حوزه اعمال می کنند تا مبادا فرد مشکل سازی به این قاره راه پیدا کند ، در نتیجه اینکه باید از محکم کاری های این کشور ها نیز آگاه بود .

سخن آخر

نهایتاً پیشنهاد ما به شما برای یافتن بهترین سفارت برای ویزای شینگن برگزاری یک جلسه مشاوره یا تماس تلفنی با کارشناسان متین ویزاست که با استناد به اطلاعات روز ، بهترین گزینه ممکن را به شما معرفی کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *